שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מכון התרבות הפולני מרחיב את פעולותיו בישראל

  בעקבות ההצלחה של אירועי שנת פולין בישראל יורחב שיתוף הפעולה התרבותי בין שתי המדינות. על הפרק: פסטיבל דרמה פולנית בהבימה, הפקה מיוחדת של "קרום" מאת חנוך לוין ועוד

  מנהל מכון אדם מיצקביץ' הפולני, פאוול פוטורוצ'ין, הנמצא בימים אלה בביקור בישראל, הודיע היום (ד') על הארכת פעילויות המכון בארץ לאחר סיומם הרשמי של אירועי "שנת פולין בישראל".

   

  במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בתל אביב הודיע פוטורוצ'ין כי שיתופי הפעולה יימשכו גם לאחר סיום המועד שנקבע וכי כעת מתנהלים מגעים לחתימה על תוכנית בי-ארטס לחילופי תרבות בין ממשלות פולין וישראל.

   

  במסגרת שיתופי הפעולה שמקיים המכון תעלה בחודש אפריל הקרוב על במת תיאטרון הקאמרי הפקה מיוחדת של המחזה "קרום" מאת חנוך לוין בבימויו של הבמאי הפולני הנודע קז'ישטוף ורליקובסקי, שביים בין היתר את ההצגה "הדיבוק" שהתארחה בפסטיבל ישראל האחרון בירושלים.


  "אביב 41". קופרודוקציה ישראלית-פולנית (צילום: תמה ברבש)

   

  מכון אדם מיצקביץ', הפועל כמוסד ממשלתי המסונף למשרד התרבות הפולני, הוקם במטרה לקדם את התרבות הפולנית ושיתופי פעולה בין תרבותיים ברחבי העולם. ביוזמתו ותחת ניהולו של המכון נערכו בשנה החולפת עשרות אירועים בין מוסדות תרבות, להקות ויוצרים בכל תחומי האמנות משתי המדינות: תערוכת "שדים" שמציגה במוזיאון בת ים, התערוכה "הנבחרים" שמציגה במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון, וההפקה התיאטרלית "סלטו מורטלה" שנוצרה כשיתוף פעולה בין תיאטרון קליפה הישראלי ותיאטרון אזור הדממה מפוזנן שבפולין. כמו כן בקרוב יוצג בישראל הסרט "אביב 41", קופרודוקציה ישראלית-פולנית בבימויו של אורי ברבש שמוקרנת בבכורה בפסטיבל הסרטים בחיפה. "סלטו מורטלה" היתה אמורה להשתתף כהצגה אורחת בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר. בעקבות ביטול הפסטיבל בעכו, תוצג ההפקה בימים הקרובים ברחבת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

   

  בחודשים הקרובים עתיד המכון להוציא לאור גיליון של מגזין פיקניק המוקדש לאמנות פולנית ולקיים בסינמטקים ברחבי ישראל רטרוספקטיבה לסרטיו של הבמאי הפולני יז'י ווצ'ר האס. המקהלה הקאמרית קנטוריי סנטר ברברה מקראקוב תקיים בשיתוף עם תזמורת הברוק ירושלים סדרת קונצרטים ובמסגרת פסטיבל וידאו-זון, יוצגו עבודות וידאו וסרטים קצרים של יוצרים פולנים, המרכז לאמנות עכשווית בתל אביב יארח פסטיבל פולני למיצג, בבית התפוצות בתל אביב תיפתח התערוכה "אלף שנות היסטוריה יהודית בפולין" ותיאטרון הבימה יארח פסטיבל דרמה פולנית בת זמננו. בתחום המוזיקה ייערכו הופעות של ההרכבים הפולניים מיסלוביץ' וקול קידס אוף דת'.

   

  שיתוף פעולה נוסף ומעניין שהעבודה עליו החלה לפני חודשים ספורים היא "בת ים טיקוצ'ין", הפקת תיאטרון בה שותפים הבמאים יעל רונן וינסה מיכאל זדרה עם צוותי שחקנים מישראל ומפולין. פאוול פוטורוצ'ין ציין כי הנהלת המכון הפולני החליטה במקביל על התחלת "פעילות מסוימת" גם בשטחי הרשות הפלסטינית. היקף הפעילות ותכניה נמצאים בשלבי גיבוש.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קז'ישטוף ורליקובסקי. יביים מחזה של חנוך לוין
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים