שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  RIAA מתנגדת למשפט חוזר לג'אמי תומאס

  בשנה שעברה הורשעה ג'אמי תומאס בשיתוף קבצים באינטרנט וחוייבה לשלם 220,000 דולר לתעשיית המוזיקה האמריקנית. השופט הכריז על ביטול המשפט, וחברות המוזיקה מנסות למנוע את המשפט החוזר

  איגוד חברות התקליטים האמריקניות (RIAA) מערער על ההחלטה שהתקבלה בחודש שעבר, לפיה המשפט של ג'אמי תומאס, האם החד-הורית שהורשעה בארצות הברית בשיתוף קבצים, ייפסל וייערך מחדש, כך מדווח Wired.

   

  ב-24 בספטמבר האחרון הפך שופט פדרלי במינסוטה את הפסיקה, לפיה תומאס צריכה לשלם 220,000 דולר פיצויים לתעשיית המוזיקה, אחרי שהודה כי טעה כשהנחה את המושבעים ואמר להם כי העמדת השירים לרשות הציבור ברשת השיתוף Kazaa היא הפרה כשלעצמה. משמעות ההחלטה היא שהאיומים בתביעות ש-RIAA שלחה למשתמשים שהציעו שירים להורדה ממחשביהם - אינם עומדים במבחן משפטי אמיתי.

   

  RIAA הגישה עתירה ובה ביקשה משופט בית המשפט המחוזי, מייקל דייוויס, וביקשה אישור לערער על ההחלטה של דייוויס. RIAA מבקשת מבית משפט פדרלי לערעורים לבחון את החלטתו של דייוויס ולהשיב על השאלה - עד כמה מפורטת צריכה להיות ההוכחה שאכן בוצע שיתוף קבצים כדי להרשיע את תומאס.

   

  דייוויס הנחה את חבר המושבעים בשנה שעברה כי תעשיית המוזיקה לא חייבת להוכיח שמישהו אכן הוריד את השירים מהמחשב של ג'אמי תומאס, וכי די להוכיח שהיא שמה אותם בתיקיית השירים המשותפים של Kazaa. הוא הסביר להם כי מדובר בהפצת השירים ללא אישור ובהפרת זכויות יוצרים אם תומאס העמידה לרשות הציבור את הקבצים, בלי להוכיח אם הם אכן הופצו למשתמשים אחרים.

   

  54 דולר במקום 220,000

  "הוראה 15 הייתה שגויה, והשגיאה הזו השפיעה באופן מהותי על תוצאות המשפט של תומאס. בהתחשב בטעות של בית המשפט, תומאס זכאית למשפט חוזר", פסק השופט דייויד. כמו כן ציין כי פיצוי של 220,000 אלף דולר חסר פרופורציה לנזק שנגרם לחברות המוזיקה, וכתב כי 24 שירים מקבילים לשלושה תקליטורים שעולים פחות מ-54 דולרים. עורך הדין של תומאס, בריאן טודר, הביע שביעות רצון מההחלטה ואמר כי "יתנגד בתוקף" לנסיונות של RIAA לביטולה.

   

  RIAA היא גוף שמשמש את חברות התקליטים מזה שנים ללובי נגד שיתוף הקבצים ולתביעות נגד משתמשי תוכנות שיתוף (P2P), רובן מסתיימות בפשרות מחוץ לבית המשפט.

   

  הארגון לחם היטב כדי לשמר את הוראה 15 המדוברת, ואף הדגיש בפני השופט כי הוכחה כי הורדה של הקובץ אכן בוצעה אינה אפשרית. בית המשפט פסק בשנה שעברה, במקרה שיתוף הקבצים הראשון שהגיע לבית המשפט, כי תומאס חייבת בתשלום של 9,250 דולר עבור על אחד מ-24 מהשירים בתיקיית השיתוף שלה, מה שעורר גל מחאה ברשת נגד ההתנהלות של חברות התקליטים בפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים