שתף קטע נבחר

בחירות 2001 - הכל יתחיל הלילה

המועמדים לראשות הממשלה יציגו את מועמדותם בפני ועדת הבחירות עד חצות. לאחר מכן יודפסו פתקי ההצבעה, יגוייס כוח האדם לקלפיות ובחירות 2001 ייכנסו להילוך גבוה

לאחר הודעתם של המועמדים לראשות הממשלה, הלילה (ה') עד חצות, ייפתח המירוץ של ועדת הבחירות המרכזית נגד הזמן, בניסיון להתכונן לבחירות שיתקיימו ב-6 בפברואר.

אין ערעורים על פנקס הבוחרים

בעקבות קבלת חוק נתניהו בכנסת, רשאי כל אזרח מעל גיל 30, להציג את מועמדותו לראשות הממשלה, לאחר שהחתימו 10 חברי כנסת בני סיעה אחת או מספר סיעות קטנות התומכים בו. לחילופין רשאי האזרח להציג חתימות של 50,000 אזרחים. 12 סיעות ואזרחים לקחו את טפסי ההתמודדות מוועדת הבחירות.
ביום ראשון הקרוב יתחילו לפעול ברחבי הארץ 24 ועדות בחירות אזוריות ואז גם יחל גיוסם של כ-45 אלף עובדים ליום הבחירות, שיאיישו 7,800 קלפיות.
במקביל יעודכן פנקס הבוחרים כך שיכלול את כל אזרחי המדינה שימלאו להם 18 עד ליום הבחירות. הכנסת העבירה היום הוראת שעה, לפיה לא יהיו ערעורים על פנקס הבוחרים בשל קוצר הזמן. המשמעות היא שאדם אשר מסיבה כלשהי לא נכלל בפנקס הבוחרים, לא יוכל להשתתף בבחירות לראשות הממשלה, ולא יוכל לערער. ממשרד הפנים נמסר כי בממוצע ישנם 200-300 ערעורים לפני בחירות.

פתקי הצבעה יודפסו בקרוב

מיד כשייוודעו שמות המועמדים, תדפיס ועדת הבחירות את פתקי ההצבעה. כל הפתקים והמעטפות יהיו צהובים.
21 יום לפני מועד הבחירות, יקבלו לבתיהם 4.5 מיליון אזרחי המדינה בעלי זכות ההצבעה את הטופס המקנה להם את הזכות להשתתף בבחירות. כשבועיים לפני הבחירות תפעיל ועדת הבחירות המרכזית מרכזי מידע טלפוניים שיפעלו במספר שפות.
מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, תמי אדרי: "אנחנו אמנם לא רגילים לעבוד בכזה לחץ של זמן אבל אני מבטיחה שנמלא אחר כל הוראות החוק ונעשה כמיטב יכולתנו לעמוד בלוח הזמנים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים