שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי גפן לספרות מד"ב ופנטזיה

  הגר ינאי קטפה את פרס ספרות המקור זו השנה השנייה ברציפות, עם ספרה "המים שבין העולמות". פרס התרגום הוענק ל"אני האגדה" מאת ריצ'רד מתיסון

  ספרה של הגר ינאי, "המים שבין העולמות", גרף אמש (מוצ"ש) את פרס "גפן" המוענק זו השנה העשירית על ידי האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטזיה. רשימת המתמודדים הסופיים על פרס גפן לספרות מקור, בסכום 2,500 שקל, כללה השנה את ספרה של ינאי (כתר), לצד "ימים באים" מאת עידו גנדל (רסיס נהרה), "כתר מלכות" מאת אורי מאיר (רסיס נהרה), "סימנטוב" מאת אסף אשרי (זמורה ביתן) וספרו של גור שומרון, "קפל זמן" (מודן).

   

  חמשת המועמדים הסופיים לפרס, שנבנה במתכונת פרס הוגו האמריקני, נבחרים על ידי חברי האגודה בבחירות מקדימות. את הזוכה בוחר קהל הצופים של פסטיבל "אייקון" בהצבעה אישית, דרך קלפיות המוצבות מחוץ לאולמות ההקרנה. זו הפעם השנייה ברציפות בה זוכה ינאי בפרס בפסטיבל זה. בשנה שעברה הוענק לה הפרס על החלק הראשון בטרילוגיה "הלוויתן מבבל" שראה אור גם הוא בהוצאת כתר.

   

  פרס התרגום הוענק לספר "אני האגדה" מאת ריצ'רד מתיסון, שראה אור בהוצאת "ינשוף" ותורגם

   לעברית על ידי יעל ענבר. פרס ספר הפנטזיה המתורגם הוענק ל"בני החורין הקטנים" מאת טרי פראצ'ט, שראה אור בהוצאת "קדמת עדן" ותורגם לעברית על ידי יונתן בר. בקטגורית ספרי הפנטזיה או המד"ב המתורגמים לילדים ולנוער, זכה "הארי פוטר ואוצרות המוות" מאת ג'יי. קיי רולינג, שראה אור בהוצאת "ידיעות ספרים" ותורגם לעברית על ידי גילי בר הלל סמו.

   

  לצד פרסי גפן הוענק זו השנה השנייה גם הפרס ע"ש העיתונאית המנוחה עינת פלג. פרס עינת לסיפורים קצרים מקוריים נחלק השנה בין שניים: "לא-כלום" מאת יעקב ארנבר ו"רוח גדולה באה" מאת עידו גנדל. פרס שלישי בקטגוריה זו הוענק לסיפור "ציוד למהפכנית המתחילה" מאת ליטל וינבאום.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הגר ינאי. שנה שנייה ברציפות
  צילום: דודי ארדון
  לאתר ההטבות
  מומלצים