שתף קטע נבחר

צעיר ישראלי חשוד בפריצה לשרתי MapleStory

האקר ישראלי, תלמיד כיתה י"א, נעצר הבוקר בחשד כי פרץ לשרתי המשחק MapleStory והקים שרת משחק לא חוקי, שגרם למפתחת המשחק נזק כספי רב

תלמיד כיתה י"א נעצר הבוקר (א') על ידי יחידת ההונאה של מחוז מרכז בחשד כי הצליח לפרוץ למשחק הרשת הפופולארי MapleStory, פרי פיתוחה של חברת נקסון, הפעיל שרת משחק חלופי ולא חוקי, והפיץ קודים הסודיים לשדרוג דמויות המשחק ברשת.

 

בחקירתו הודה הצעיר במעשה המיוחס לו וטען כי עשה זאת "על מנת לקבל כבוד ברשת". הנער נעצר לאחר חקירה בת שלושה חודשים של חוקרי היחידה, בראשותו של רפ"ק יורם סלקמן.

 

במהלך חודש יולי הוגשה תלונה על ידי עורכי הדין שמייצגים בישראל את חברת נקסון הקוריאנית. נציגי החברה הבחינו כי גולש ישראלי שכינויו "קול קיי" פרץ לתוכנה של החברה הניתנת להורדה בחינם, זאת על ידי פריצת מודול האבטחה ומודול החיבור. ההאקר פתח שרת מקביל שאליו ניתן להתחבר עם התוכנה הפרוצה, והסיט גולשים שהיו אמורים להתחבר לשרת המקורי לשרת הפיראטי.

 

המשחק MapleStory מבוסס על מודל עסקי בו נדרשים השחקנים לשלם כדי לשדרג את דמותם הוירטואלית: המשחק הבסיסי ניתן להורדה בחינם ללא הגבלה, אך מי שירצה לשחק בדמות עוצמתית בעלת ציוד טוב יותר, יצטרך לשלם על כך לחברת נקסון. על פי החשד, הנער הציע בשרת החלופי שיצר דמויות משודרגות ללא עלות, ובכך גרם לנזק כספי לחברה.

 

אותו גולש אף הפיץ בפורומים שונים באינטרנט את התוכנה הפרוצה ובכך גרם להגדלת הנזק הכספי, ואף הגדיל את החשש לחדירת וירוסים למשתמשי המשחק שהשתמשו בתוכנה הפרוצה. במשך מספר שבועות הצליח הנער לחמוק גם מזרועותיהם של חוקרי המחשב ביחידת ההונאה, אשר הגיעו במהלך החקירה לאנשים תמימים שנחשבו להאקרים.

 

במהלך החיפוש שנערך עלידי שוטרי יחידת ההונאה של מחוז המרכז נתפס מחשב וחומרי מחשב, ועוכב החשוד לחקירה. הקטין הודה בביצוע העבירות ושוחרר בתנאים מגבילים באמצעות הוריו. במשטרה אומרים כי מדובר בעבירה שעניינה חדירה לחומר מחשב, פריצה לשרת מוגן, הסרת מודול אבטחה של שרת והקמת שרת דמה - כל אלה עבירות פליליות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים