שתף קטע נבחר

הפועלים יסכם העסקה לרכישת בנק באוקראינה

נציגי הבנק צפויים לצאת השבוע לקייב ולסכם את רכישת Ukrinbank. על רקע המשבר, סכום הרכישה צפוי להיות נמוך ב-15 מיליון דולר מכפי שפורסם בהודעת הבנק אשתקד

בנק הפועלים צפוי לסכם השבוע את העסקה לרכישת השליטה בבנק האוקראיני "Ukrinbank". נציגי הבנק יצאו לקייב ולסגור את העסקה לרכישת 76% ממניות הבנק.

 

המשלחת צפויה לכלול ארבעה נציגים, ובראשם יעמוד אלברטו גרפונקל, המשנה למנהל כללי כללי הממונה על החטיבה הבינלאומית. הרכישה כבר קיבלה את אישור נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, ושל הרגולטורים באוקראינה. עם זאת, הצדדים עדיין נדרשים לסכם מספר נושאים משפטיים שנותרו פתוחים.

 

ל-ynet נודע, כי העסקה תתבצע במחיר נמוך מזה שפורסם בהודעה הראשונית שהעביר הבנק לבורסה, בדצמבר אשתקד. סכום הרכישה שנמסר בהודעה עמד על 136 מיליון דולר, ששיקפו לבנק שווי כולל של 180 מיליון דולר. עם זאת, בצל המשבר הפיננסי בשווקים, ככל הנראה עקב ירידה בשוויו של הבנק, עודכן סכום הרכישה כלפי מטה.

 

ב"כלכליסט" פורסם כי יו"ר בנק הפועלים, דני דנקנר, הצליח להוריד את מחיר הבנק בכ-15 מיליון דולר מהמחיר ההתחלתי.

 

הפועלים: תבוצע הזרמת הון ל-Ukrinbank

בהודעת בנק הפועלים לבורסה בדצמבר האחרון, נמסר כי "Ukrinbank מתמקד בפעילות מול עסקים קטנים ובינוניים ולקוחות פרטיים, באמצעות רשת של 30 סניפים ומעל 100 סניפונים נוספים הפרושים על פני 24 מתוך 25 המחוזות באוקראינה.

 

"לבנק למעלה מ-80 אלף לקוחות, מתוכם כ-23 אלף לקוחות עסקיים. בסוף הרבעון השלישי של 2007 הסתכמו נכסי Ukrinbank בכ-280 מיליון דולר, והונו העצמי הסתכם בכ-85 מיליון דולר".

 

עוד נמסר בהודעת הבנק לבורסה, כי "לאחר השלמת הרכישה יפעל הבנק לפתח ב-Ukrinbank פעילות בתחומי הבנקאות ללקוחות עסקיים וקמעונאיים. כמו כן תבוצע הזרמת הון ל-Ukrinbank ויועמדו לו קווי מימון לצורך תמיכה בפיתוח מואץ של פעילותו, על פי הצרכים העסקיים שיזוהו מעת לעת".

 

בבנק הפועלים סירבו להגיב לידיעה.

 

בהכנת הכתבה השתתפה רונית גודמן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ממשיכים בקניות
צילום: ירון ברנר
מומלצים