שתף קטע נבחר

לבני מוכנה לתת לחרדים כמעט מיליארד שקל

תג המחיר לצירוף ש"ס ויהדות התורה ממשיך לעלות, וכעת עומד על כמעט פי שניים מאשר בתחילת המשא ומתן להרכבת הממשלה החדשה. מקורבי לבני מיואשים מש"ס: "זה משא ומתן מגעיל מכפי שניתן היה להעלות על הדעת"

המניות היחידות שעולות בימים הללו נמצאות בש"ס: הימים להרכבת ממשלה הולכים ואוזלים והלחץ נותן את אותותיו. אם בתחילה דובר על כחצי מיליארד שקל שינתנו לחרדים, הרי שראש הממשלה המיועדת, ציפי לבני, יצאה מגדרה והצעותיה לש"ס וליהדות התורה מסתכמות עתה בכמעט מיליארד שקל. ומתברר שזה לא מספיק. ההצעה נדחתה על-ידי ש"ס.

 

מקורבי לבני נשמעים מיואשים מש"ס. הלילה (יום ה') אמרו כי "זה משא ומתן מגעיל מכפי שניתן היה להעלות על הדעת". היום ייפגשו צוותי המשא ומתן של ש"ס וקדימה, לאחר שאמש דחה יו"ר ש"ס, אלי ישי, את הצעתה של קדימה. בש"ס אומרים כי ישי שוחח בנושא עם מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, עדכן אותו בפרטים ובתיאום עימו החליט לדחות את הצעת קדימה.

 

ישי הזהיר את אנשי לבני לבל תאיים על ש"ס בהקמת ממשלה צרה: "שלא ישימו לנו אקדח לרקה, ושלא יאיימו עלינו באולטימטומים. אם לבני תציג ממשלה צרה ביום שני, נצביע נגד".

 

אמש נועדו גם צוותי המשא ומתן של קדימה ויהדות התורה. בקדימה אומרים כי נראה שלמרות חילוקי הדעות עם ש"ס, אפשר יהיה להגיע לסיכומים עם יהדות התורה. בתום עוד פגישת משא ומתן בין צוותי קדימה ויהדות, החרדים הלכו להתייעץ עם הרבנים. בקדימה אומרים כי נציגי יהדות התרשמו מההצעה שהוגשה להם ואמרו שההצעה הוגנת.

 

אתמול בצהריים נפגשו צוותי המשא ומתן של קדימה ומרצ. יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר כי נרשמה התקדמות במשא ומתן, לאחר שחלק מדרישותיה של מרצ נענו על ידי קדימה. מרצ דרשה בין היתר להבטיח רשת ביטחון לכספי הפנסיה לנוכח המשבר הכלכלי העולמי, לא להעלות את מחיר התחבורה הציבורית בתחילת 2009 וכן להקצות כספים למעונות יום. נראה כי דרישותיה ייענו על-ידי קדימה.

  

אם מרצ תיכנס לממשלה, תוקם ועדת שרים בראשות אורון בנושא הפנסיות. אורון אמר אתמול ל-ynet כי הוא מתרשם שלבני מעוניינת שמרצ תהיה חלק מהממשלה. מקורביה של לבני אמרו כי "אין שום סיבה שמרצ לא תהיה חלק מהקואליציה". גם צוותי המשא ומתן של קדימה ומפלגת הגמלאים נפגשו אתמול. הגמלאים הציגו רשימה של דרישות עבור הציבור שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוכנה לשלם. לבני
צילום: AP
עדיין לא התרצה. ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים