שתף קטע נבחר

מועצת החכמים הכריעה: ש"ס מחוץ לממשלה

המפלגה החרדית לא תצטרף לממשלה, בתנאים שהציעה ציפי לבני. מועצת חכמי התורה קיימה משאל טלפוני והחליטה: "לא ניתן להתעלם מהקשיים והמצוקות, ונדרשת הגנה על ירושלים". לבני מגיבה: ממשלה לא בכל מחיר

ציפי לבני מתרחקת מהרכבת ממשלה, ישראל מתקרבת לבחירות: מועצת חכמי התורה החליטה הבוקר (יום ו') במשאל טלפוני לא להצטרף לממשלת לבני. בהודעת התנועה נמסר כי ש"ס דרשה סיוע אמיתי לשכבות החלשות והגנה על ירושלים, אך לא קיבלה את מבוקשה.

 

ראש הממשלה המיועדת, ציפי לבני, אמרה בעקבות ההודעה שהיא היתה מוכנה לשלם מחיר כדי להרכיב ממשלה, אך לא בכל מחיר. היא הודיעה שבכל מקרה תגיע לנשיא המדינה, שמעון פרס, ביום ראשון.

 

הבוקר הובאו בפני הרב עובדיה יוסף הסיכומים שהושגו עם קדימה, ולאחר המשאל בין חברי מועצת החכמים הוחלט כי ש"ס לא תוכל להצטרף לממשלה בתנאים שנוצרו במשא ומתן. "לאורך כל המשא ומתן הקואליציוני ש"ס לא ביקשה כיבודים, תארים או כל שידרוג פוליטי", נמסר בהודעה. "ש"ס ביקשה סיוע אמיתי לשכבות החלשות בחברה הישראלית והגנה על ירושלים. לא ניתן להתעלם מהקשיים והמצוקות, בימים בהם מתפרסם כי ישראל נמצאת במקום הראשון בעוני מבין המדינות המפותחות".

 

עוד נכתב כי: "ש"ס הדגישה לאורך השיחות כי אם לא יבוצר מעמדה של ירושלים ויהיה ברור כי בירת ישראל אינה מטבע עובר לסוחר, יהיה בזה כדי להשליך על כל שיח מדיני עתידי - ויציג את ישראל כל מי שכושלת תחת לחץ מדיני ומוותרת סידרתית".

 

בש"ס מדגישים כי צוות המשא ומתן של המפלגה הציע פתרונות לשני הנושאים הללו, אולם דעתם לא התקבלה ועל כן הוחלט שלא להצטרף לממשלה.  

 

אתמול נמסר כי הפער בין קדימה לש"ס עומד על כ-150-200 מיליון שקל.

 עד כה הציעה לבני לש"ס 650 מיליון שקל עבור קצבאות ילדים, אולם שם דחו את ההצעה. בש"ס אומרים כי המפלגה מעוניינת במיליארד שקל לכל הפחות עבור נושא זה.

 

אתמול הכריזה לבני על תאריך היעד - ואמרה: "עד יום ראשון נדרשות הכרעות, אז אפגש עם הנשיא פרס ונדע אם תהיה ממשלה או שנלך לבחירות". בישיבת סיעת קדימה, ראש הממשלה המיועדת הדגישה: "אני מוכנה לשלם מחירים, אך אני לא מוכנה לשלם כל מחיר ולחצות כל קו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה. מועצת החכמים החליטה
צילום: גיל יוחנן
לבני ופרס. ביום א' ההכרעה
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים