שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  העדה חזרה בה - הנאשם זוכה ממעשים מגונים

  אדם מוכר, תושב מזרח ירושלים, הואשם בשורת עבירות מין כלפי בנותיו. במהלך החקירה הנגדית חזרה בה עדת המפתח והודתה כי בדתה את הדברים. רק כעבור שנתיים וחצי של קרב משפטי - האיש זוכה מעבירות המין, אך הורשע בעבירות אלימות אחרות

  לאחר מאבק משפטי שנמשך כשנתיים וחצי - זיכה בית המשפט העליון דמות מוכרת במגזר הערבי במזרח ירושלים מעבירות ביצוע מעשים מגונים בבנותיו.

   

  תחילת הפרשה בחודש מארס 2006, אז הגישה הפרקליטות כתב אישום חמור נגד האיש, ובו יוחסו לו עבירות אלימות וביצוע מעשים מגונים בבנותיו. במהלך המשפט חזרה בה העדה המרכזית בפרשה, בעת החקירה הנגדית שערך פרקליטו של הנאשם, עו"ד אריאל עטרי. המתלוננת חזרה בה מעדותה והודתה כי בדתה את עבירות המעשים המגונים מליבה.

   

  לאור השינוי בגרסה - נפסקה החקירה הנגדית באמצע, בהמלצת הרכב שופטי בית המשפט המחוזי. אלה נתנו לפרקליטות ארכה כדי לגבש את עמדתה לגבי המשך ההליכים בעקבות העדות.

   

  ביוני 2007 הגישה הפרקליטות לבית המשפט כתב אישום חדש, שבו ייחסה לנאשם עבירות תקיפה שונות, אך ללא עבירות המין. הסנגור עטרי ביקש מבית המשפט לזכות את האיש מהעבירות שיוחסו לו בכתב האישום המקורי,

  שכן ההליך הקודם לא בא אל סופו באופן מוחלט. עורך הדין ביקש את הזיכוי כדי למנוע מהפרקליטות להאשים את לקוחו במועד מאוחר יותר בעבירות המעשים המגונים. הפרקליטות התנגדה לבקשת עו"ד עטרי ובית המשפט קבע על פי הודאת האיש כי הוא ביצע את עבירות האלימות. השופטים נמנעו מלקבוע כי האיש זכאי מעבירות המין שיוחסו לו בכתב האישום המקורי.

   

  עו"ד עטרי הגיש ערעור לבית המשפט העליון, בו טען כי יש לזכות את הנאשם מעבירות המין שבהן הואשם בתחילה וכי מחיקת סעיפי האישום בכתב האישום המתוקן אינם מספיקים. בית המשפט העליון קיבל לבסוף את בקשת הסנגור וקבע כי האיש מזוכה מביצוע עבירות המין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים