שתף קטע נבחר

אחרי פינוי חוות פדרמן: "שכולם יהיו גלעד שליט"

באזור חברון נשמעות הבוקר קריאות לנקם בצה"ל בעקבות פינוי מאחז פדרמן. "שכולם יהיו גלעד שליט, שכולם יהרגו ושכולם ישחטו כי זה מה שמגיע להם", אמר אחד מהם לגלי צה"ל. השר חיים רמון: "יש להורות למפכ"ל המשטרה לעצור מיד את המסיתים. אם הם היו ערבים, כבר מזמן היו עוצרים אותם"

בעקבות פינוי מאחז פדרמן בחברון, קראו הבוקר (יום א') יהודים מהאזור לנקום בצה"ל. בשיחה עם גלי צה"ל, אמר אחד מהם: "אנחנו מייחלים שהם יינגפו לפני אוייביהם, שכולם יהיו גלעד שליט, שכולם יהרגו ושכולם ישחטו כי זה מה שמגיע להם". בישיבת שרינו של קדימה, קרא המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, לשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, להורות למפכ"ל לעצור מיד את המסיתים.

 

"אם ערבי היה קורא ברדיו לבצע פיגוע, הוא היה עצור מזמן. יש לנהוג באופן זהה כלפי המתנחלים", אמר רמון. התושבים בחברון אמרו מוקדם יותר שיש לצאת לפיגוע נקם נגד מערכת הביטחון. "ימח שמם של כוחות צבא ההגנה", אמר אחד מהם. המשטרה עצרה במהלך פינוי המאחז ארבעה חשודים, בהם נועם פדרמן.

 

ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (עבודה מימד) הגיב לדברים: "המאחזים בגבעות יהודה ושומרון מייצרים חממה רעילה לקבוצות מסוכנות וחסרות מעצורים אשר מנסות למחות כל צלם אנוש מקיומו של העם היהודי במדינת ישראל. אני מחזק את ידי כוחות הבטחון וקורא להמשיך ולהיאבק בגידולי הפרא הצומחים בגבעות". 

 

גם יו"ר ועדת הפנים, ח"כ אופיר פינס, הגיב בזעם: "ההתבטאויות המזעזעות של הימין הקיצוני נגד צה"ל מעידות על אובדן כל קשר למציאות ולמדינה. זו הסתה פרועה ומסוכנת, וצריך למצות את הדין עם המסיתים והמתפרעים. לא ניתן לימין הקיצוני להכתיב למדינה שלמה את מציאות חיינו, והאיומים האלה לא ירתיעו אותנו מלפעול בנחישות נגד כל המאחזים הבלתי חוקיים".

  

פעילי ימין קיצוני סיפרו שבעקבות פינוי המאחז, גרמו נזק לתשעה קברים פלסטינים בבית הקברות בחברון, "ניקבנו צמיגים לכלי רכב פלסטיניים ויידינו אבנים לעבר כוחות הביטחון ולעבר פלסטינים באזור. קבענו תג מחיר לפינוי". 

 

עד ראייה פלסטיני סיפר ל-ynet שהוא בעצמו ראה ארבע מכוניות שצמיגיהן נוקבו על ידי המתנחלים. לדבריו, מספר בתים ספגו אבנים ושמשותיהם נופצו. כמו כן הושחתו מספר קברים על אחד מהם רוססו גם ססמאות נגד ערבים ומוסלמים.  

 

גורם פלסטיני בחברון הביע את חששו כי בעקבות התיגבור שלו זכו מנגנוני הביטחון הפלסטינים בסוף השבוע, יגבירו המתנחלים את התקפותיהם נגד הפלסטינים ורכושם במטרה להגביר את החיכוך בעיר.

 

לאחר השעה 1:30 הגיעו הכוחות לאזור שבו מתגוררות משפחות פדרמן ותור. אשתו של נועם פדרמן, אלישבע, סיפרה ל-ynet על השתלשלות האירועים: "זה היה מוצ"ש רגיל. ניקינו אחרי השבת. תשעת הילדים הלכו לישון. סיימתי עבודה ללימודים, נועם עבד על המחשב, ופתאום שמענו כלבים נובחים. קיבלנו טלפון שכוחות רבים נמצאים בדרכם אלינו. נועם יצא לראות מה קורה, ואז זינקו עליו יס"מניקים, ומאז לא ראיתי אותו".

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוות פדרמן
צילום: נדיה מטר
צילום: גיל יוחנן
נועם פדרמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים