שתף קטע נבחר

האדם שירה בפורץ בבן שמן נחקר בחשד להריגה

אנשי המעבדה לזיהוי פלילי החרימו את אקדחו האישי של תושב בן שמן שירה למוות בפורץ בחצר ביתו. מתברר כי למרות "חוק דרומי", המשטרה חוקרת את היורה בחשד להריגתו של הצעיר הפלסטיני בעל עבר פלילי בעבירות רכוש

המשטרה חוקרת את תושב בן שמן שירה למוות בפורץ בחצר בית, בחשד להריגה. אקדחו של האיש הוחרם והועבר לבדיקת אנשי המעבדה לזיהוי פלילי. הותר לפרסום כי ההרוג הוא איאד עסטל, תושב הכפר עזון עתמא באזור חברון, בן 24 ובעל עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש.

 

 

זמן קצר לאחר המקרה הגיעו לביתו של היורה אנשי המז"פ שבחנו את הזירה. חוקרים גבו עדות ראשונה מבעל הבית. הממצאים בשטח גילו כי האיש ירה בעסטל בעת שזה היה בחצר, סמוך לשער היציאה. לכן, מנסים החוקרים להבין מה היתה הסיבה שגרמה לבעל הבית ללחוץ על ההדק. 


הפורץ נורה סמוך לדלת היציאה בחצר (צילום: אבי מועלם)

 

עוד עולה מפרטי החקירה שכנופיית הפורצים הצליחה להיכנס לביתו של האיש וגנבה ארנקים, כסף ואף מחשב נייד. במשטרה מעריכים כי הפורצים התכוונו בנוסף לגנוב את כלי הרכב שחנה במקום. השאלה הגדולה שמעסיקה את החוקרים היא מדוע ירה האיש לעבר עסטל, אם הוא כבר היה במרחק של יותר מ-20 מפתח הבית.

 

בעדותו של בעל הבית הוא סיפר כי שמע את הגנבים ויצא אליהם לחצר, ובשלב זה הניף עבדלן סכין. הוא סיפר כי הוא חשש לחייו ולכן ירה מנשקו האישי. המשטרה החרימה את הנשק לצורך בדיקתו על ידי אנשי המעבדה לזיהוי פלילי.

 

התושבים לא מוגנים

תושבי מושב בן שמן מרגישים כי הם חיים בשטח הפקר. מדי לילה הם נאלצים להתמודד עם מקרי גניבות רבים, אך אין באמת מי שמגן עליהם. אביו של החשוד בירי נפל בעצמו קורבן לנסיון גניבה רק לפני מספר ימים, כאשר גנבים ניסו לקחת את הגנרטור בחצר ביתו ואת הטרקטור שלו.

 

התושבים לא סומכים על המשטרה וגם לא על מוקדי הביטחון השונים. טיול בין בתי היישוב מגלה שכמעט בכל בית יש כלב שנועד להתריע גנבים פוטנציאלים. "אתה יכול לבוא כל לילה ולשמוע את הכלבים נובחים", אמר שכן המתגורר בסמיכות לביתו של החשוד. 

 

"ככה אנחנו יודעים שיש מישהו שמסתובב לנו במשק, ואנחנו דרוכים. לפני ארבעה ימים תפסנו פורץ על חם והסגרנו אותו למשטרת לוד. מדובר באדם שיש לו עבר של פריצות, ומה עשתה המשטרה? היא שחררה אותו. אנחנו חיים פה ממש בפחד, ואם אנחנו לא נגן על עצמנו - אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת התקרית בבן שמן, הבוקר
צילום: אבי מועלם
מומלצים