שתף קטע נבחר

חייל כתב לרמטכ"ל "אח שלי גיבור" - ונכלא

למש"ק לוגיסטיקה, שהפציר ברב-אלוף אשכנזי לרכוש מטריה לכל חייל, יהיו 35 ימים לחשוב על פנייה הולמת יותר - במחבוש

מה דינו של חייל ששלח אימייל לרמטכ"ל וכינה אותו במחמאות קצת יוצאות דופן? תשאלו את רב"ט ק', מש"ק לוגיסטיקה המשרת באוגדה 340 של פיקוד מרכז, שפנה לרמטכ"ל בתואר "אח שלי גיבור" - התגובה של המערכת הצבאית היתה פחות ידידותית והוא נשלח ל-35 ימים לכלא צבאי.

 

הימים הקרים והגשומים הביאו את רב"ט ק' להחלטה לבקש מטריות, דווקא מהמפקד העליון של הצבא. אתמול, באמצעות מערכת האינטרנט הפנימית של צה"ל, העביר מייל ללשכת הרמטכ"ל וכתב לרב אלוף גבי אשכנזי: "אח שלי גיבור, יש לי הצעה מפתה אליך, אם אתה יכול לקנות לכל חייל מטריה בעשרה שקלים וכך לחסוך לנו את ההוצאה הכספית הזאת".

 

האימייל הגיע למזכירות הפיקוד העליון (מפ"ה), שם בודקים כל מסר שמגיע לרמטכ"ל לפני שמעבירים אותו לעיונו. הקצינות, שראו את הודעת הדואר האלקטרוני ואת הניסוח יוצא הדופן, החליטו שלא להעביר את הבקשה לרמטכ"ל, אלא להעביר מסר למפקדיו של החייל על מנת שישקלו את הטיפול המשמעתי בו.

 

מפקדיו של החייל לא אהבו את הדרך בה פנה לרמטכ"ל והוחלט לשפוט אותו על ידי מפקד האוגדה, תת אלוף אגאי יחזקאל, בגין עבירה של התנהגות מבישה.

 

חבריו של החייל אמרו ל-ynet כי מדובר בעונש מוגזם. "זה נכון שהוא פנה לרמטכ"ל בצורה לא מכובדת, לא פונים לרמטכ"ל בסגנון של אחי וכדומה, אבל בסך הכל לא היתה לו מטרה רעה. זה מוגזם לשלוח אותו לחודש שלם לכלא", אמרו.

 

יש לציין כי הרמטכ"ל עצמו כלל לא קיבל את האימייל ולא קרא אותו. מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל טופל משמעתית על ידי מפקד האוגדה וקיבל עונש של מחבוש בפועל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפילו לא קרא: אשכנזי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים