שתף קטע נבחר

מ-31.12 לא יעלה תעריף הסלולר בעת התחייבות

משרד התקשורת הודיע כי החל ביום האחרון של 2008 יחויבו חברות הסלולר לקבוע תעריף אחיד מראש לצרכנים בעת ההתקשרות. השינוי יבוצע באמצעות תיקון רישיונות החברות

משרד התקשורת הודיע הבוקר (יום ה') כי החל ב-31 בדצמבר לא יוכלו החברות הסלולריות להעלות תעריפים במשך תקופת ההתחייבות, ויחויבו לקבוע תעריף אחיד מראש לצרכנים בעת ההתקשרות. השינוי יבוצע באמצעות תיקון רישיונות החברות.

 

שר התקשורת, אריאל אטיאס (ש"ס), אמר: "מחובתי להפסיק את הנוהג של העלאת התעריפים לציבור הצרכנים הסלולריים בישראל בתקופת ההתקשרות. אין זה סביר שהחוזה הינו חד-צדדי, שבו החברה מעלה תעריפים כראות עיניה, והלקוח נותר כבול להסכם". על פי הודעת המשרד, ההחלטה התקבלה לאחר שימועים שערך משרד התקשורת מול חברות התקשורת בסוגיה.

 

על פי ההחלטה יחויבו החברות הסלולריות להציג למנויים את תנאי ההתקשרות הסופיים שיהיו ידועים וקבועים מראש - לכל תקופת ההתחייבות. תעריפי ההתקשרות ייקבעו ביום ההתקשרות על ידי המפעיל, ויהיו אחידים ונקובים בשקלים חדשים למשך כל תקופת ההתחייבות. עם זאת, במשך תקופת ההתקשרות, החברה הסלולרית תוכל לספק ללקוחותיה תעריפים נמוכים מאלה שנקבעו מראש בהסכם ההתקשרות.

 

בהודעה שמסר משרד התקשורת נאמר עוד: "בתוכנית הכוללת תקופת התחייבות, תנאי ההתקשרות - לרבות תעריפיה - צריכים להיות ידועים וצריך שייקבעו מראש. זאת, לאור העובדה שהפרת ההתחייבות מצד המנוי כרוכה, ככלל, בעלות כספית, ולכן אין בידי המנוי אפשרות למחות או להתנגד לכך, ולקבל סיוע ממשי ברגע שהמפעיל מבצע שינויים חד-צדדיים בתנאי ההתקשרות.

 

"המשרד סבור גם כי המידע המוצג לצרכן לצורך השוואה בין תוכנית או בין מפעילים, צריך להיות פשוט, ברור, ודאי ושקוף; באופן שיאפשר למנוי לבחור בתוכנית המיטבית בעבורו. ומעבר לכך, לאפשר למנוי להיות סמוך ובטוח כי התנאים שבהם בחר ייוותרו בעינם לאורך כל תקופת ההתחייבות".

 

באפריל השנה הודיע משרד התקשורת כי הוא שוקל את הצעד. בהודעה נמסר אז כי מדובר בחברות התקשורת הסלולריות, נייחות, מפעילים בינלאומיים וספקיות אינטרנט. ביולי 2005 פורסמה כוונתה של שרת התקשורת דאז, דליה איציק, לקביעת תעריף אחיד לשיחות סלולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
שר התקשורת, אריאל אטיאס
צילום: אהוד קינן
מומלצים