שתף קטע נבחר

תמיר על פתרון המשבר: זה הישג אדיר

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה ל-ynet כי אחרי שהושג הסכם לפתיחת שנת הלימודים היא תוכל לישון בלילה. על ההסכם היא אמרה: "מערכת ההשכלה הגבוהה תהנה מתוספת של קרוב למיליארד שקל לעומת מהשנה שעברה"

איום השבתת פתיחת שנת הלימודים באוניברסיטאות הוסר בצהריים (יום ה') - ובין אלו שנשמו לרווחה היו גם שרת החינוך, יולי תמיר. תמיר אמרה ל-ynet לאחר שהובהר סופית כי הסטודנטים יחלו ללמוד ביום ראשון: "סוף סוף אפשר לישון בלילה, הכל מאחורינו".

 

תמיר אמרה כי מדובר בהישג לאוניברסיטאות: "בסך הכל, ראשי המוסדות קיבלו את מה שרצו. יש תוספת של 250 מיליון שקלים על פי חלוקת הוועדה לתקצוב ולתכנון. יש 70 מיליון שקלים לקליטת סגל צעיר. 130 מיליון שקלים לפיתוח מחקר, מתוכם 40 מיליון שקלים להגדלת מספר הסטודנטים במכללות. 50 מיליון שקלים לפיתוח ו-70 מיליון שקלים לשיפוי בגין אי העלאת שכר הלימוד לסטודנטים".


הפגישה שהובילה לפתרון במשרד ראש הממשלה (צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

שרת החינוך הוסיפה: "כלומר, מערכת ההשכלה הגבוהה, לאחר כל ההסכמים שנחתמו השנה, תהנה מתוספת של קרוב למיליארד שקל לעומת השנה שעברה. זה הישג אדיר. הכסף לא יבוא מתקציבי האוניברסיטאות".

 

ההסכם הושג בישיבה בה נכחו בין היתר ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר האוצר רוני בר-און, השרה תמיר וראשי האוניברסיטאות. אולמרט אמר בסיכום הדיון: "הממשלה רואה חשיבות רבה בהשכלה הגבוהה, בטיפוח המצוינות בחברה הישראלית, ובהחזרת מדענים וחוקרים הנמצאים במוסדות אקדמאיים ברחבי עולם".

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים, בועז טופורובסקי, אמר לאחר קבלת ההחלטה: "אנו שמחים ששנת הלימודים נפתחת כסדרה ושהוחזרו חלק מהתקציבים של ההשכלה הגבוהה שקוצצו בשנים האחרונות. אני מקווה שכעת ניתן יהיה למצוא פתרון ארוך וכולל למערכת".

 

אתמול, ההסכם נראה רחוק מסיכום, לאחר שהפגישה בין נציגי האוצר וראשי מערכת ההשכלה הגבוהה פוצצה, כ-30 דקות לאחר שהחלה, בעקבות טענת נציגי האוצר כי נשיאי האוניברסיטאות העלו את רף דרישותיהם. בתום הפגישה דיווחו הצדדים כי הפערים גדולים מאוד ובלתי ניתנים לגישור. נציגי האקדמיה אף טענו, כי שר האוצר לא הופיע לפגישה, למרות שהובטח להם כי ישתתף בה, אולם במשרד האוצר הכחישו זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. יש הסכם
צילום: מוקי שוורץ
מומלצים