שתף קטע נבחר

הארגונים החברתיים: פרישת רן כהן - אבידה גדולה

"רן כהן משאיר אחריו נעליים גדולות שאני מקווה שיהיה מי שימלא אותן", אמר סמנכ"ל עמותת ידיד. יצחק קדמן מהמועצה לשלום הילד: "אני מכבד את הצעד, אבל אני מאוד כועס כי הוא מפקיר אותנו". גם הנכים והעובדים הזרים הביעו אכזבה

הודעתו של ח"כ רן כהן ממרצ, שקידם חוקים חברתיים רבים, כמו חוק הדיור הציבורי, כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים התקבלה אמש (שבת) באכזבה בקרב הארגונים החברתיים.

 

רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד", שיחד עם ח"כ כהן קידם את חוק הדיור הציבורי, אמר ל-ynet: "זו אבידה גדולה למחנה החברתי במדינת ישראל. רן כהן משמש כקול אמיתי של השכבות החלשות ומשאיר אחריו נעליים גדולות שאני מקווה שיהיה מי שימלא אותן".

 

ח"כ כהן קידם חוקים ופעל רבות למען ילדים ובני נוער בסיכון. בין היתר הוא יזם חוק הקובע שלכל ילד הזקוק למסגרת מחוץ לביתו - יימצא מקום. מנכ"ל המועצה לשלום הילד, יצחק קדמן, אמר כי הוא כועס על כהן, שלטענתו הוא מפקיר את נושא הילדים ובני הנוער בסיכון.


ח"כ רן כהן. הארגונים החברתיים מאוכזבים מפרישתו (צילום: דנה קופל)

 

"לא יכול להיות שכל הטובים הולכים", אמר קדמן. "הנושא של הילדים תמיד היה בראש מעייניו, למרות שאי אפשר היה מעולם לעשות מהנושאים האלה הון פוליטי. אני מכבד את הצעד שלו, אבל אני מאוד כועס, כי הוא מפקיר אותנו. באופן כללי נוצר רושם כי אותם אנשים טובים שעוסקים בנושאים חברתיים, מוצאים אותם את עצמם בחוץ".

 

במסגרת 24 שנותיו כחבר כנסת ליווה כהן את מאבק הנכים למען שוויון זכויות. גם בכנסת הנוכחית הוא המשיך לעבוד על שני נושאים חשובים: תיקון החוק לשיוויון זכויות למוגבלים וחקיקה בבריאות הנפש. יואב קריים, בכיר במטה מאבק הנכים, אמר: "בכל שנות כהונתו בכנסת, רן כהן היה מחוייב לציבור הנכים. הוא אחד האנשים שהיתה לו שותפות מלאה למהפכת שוויון הזכויות. אני מקווה שהנקודה שאליה הוא הביא את שני התהליכים של בריאות הנפש ושוויון זכויות למוגבלים, זהו מצב של אל-חזור".

 

"עצוב שקולו החברתי נעלם"

מי שעוד מצרה על פרישתו של כהן, היא ברברה אפשטיין, מנכ"לית ארגון סנגור קהילתי - שמטפל בזכויות העובדים ובנושא הדיור הציבורי ונושאים חברתיים אחרים. לדבריה, "זה מאוד עצוב שקולו הצלול והחברתי של רן נעלם מהאופק. ככל הנראה הוא צפה שהפוליטיקה לא תשים אותו במקום ממנו יוכל להשפיע באמת על המצב החברתי במדינה. לנו, לארגונים החברתיים, יש מעט מאוד חברי כנסת שאנחנו יכולים לדבר איתם ולכן לעיתים אנחנו פונים למפלגות קטנות, כי במפלגות הגדולות אין מקום לנושאים חברתיים".

 

גם ארגונים אחרים פרסמו הודעות, המביעות צער על פרישתו של כהן מהחיים הפוליטיים. מארגון שתי"ל, ארגון הגג של הארגונים לשינוי חברתי,

 נמסר: "זו אבידה נוספת לארגונים חברתיים בישראל, ולצערנו אבידה זו תאט באופן משמעותי את המאבקים החברתיים אותם ליווה רן ואף גייס ח"כים נוספים למען הארגונים".

 

ח"כ כהן משמש בכנסת ה-17 כיו"ר הוועדה לעובדים זרים ופועל רבות בנושא. ממוקד הסיוע לעובדים זרים נמסר בתגובה לפרישתו: "פרישתו של ח"כ כהן מהחיים הפוליטיים מהווה יום עצוב לכל מי שזכויות המהגרים ומבקשי מקלט יקרים לליבו. במשך השנים שעמד בראש הוועדה לעובדים זרים בכנסת, הוא פעל באופן אינטנסיבי להעלות לדיון את המצוקות של אלה שקולם כמעט ואינו נשמע בבית המחוקקים ועל כך הוא יחסר מאוד".


פורסם לראשונה 01/11/2008 23:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רן כהן. פורש מהכנסת אחרי 24 שנה
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
מלמד. כהן משאיר נעליים גדולות
צילום: עופר עמרם
צילום: אמיר כהן
קדמן. כהן מפקיר אותנו
צילום: אמיר כהן
צילום: ירון ברנר
קריים. כהן היה מחוייב לנו
צילום: ירון ברנר
מומלצים