שתף קטע נבחר

חילופי זוגות בבני ברק

האם "חילופי זוגות" הוא מושג שצריך להופיע על גבי שלטי חוצות? ולמה ילד חרדי צריך להיתקל בזה בלב בני ברק? אורי אורבך הזדעזע בשם ילדים והוריהם

שמי אהרל'ה, אני בן תשע ואני גר בבני ברק. אנחנו שבעה ילדים במשפחה, בלי עין הרע, אני בכיתה ג' בתלמוד-תורה, שתי דקות מהבית. אנחנו לומדים כל יום משנה, ואחר כך דינים, גמרא, ביאור תפילה וקצת חשבון. כשאבא חוזר בערב מהכויילל אנחנו לומדים ביחד עם האחים שלי יוסי ודוד ואחר-כך הולכים לתפילת ערבית, אוכלים ארוחת ערב, קוראים ספר של סיפורי צדיקים, אומרים קריאת שמע על המיטה ולישון.

 

אני רוצה להיות בעזרת השם תלמיד חכם כמו אבא שלי. מדי פעם אנחנו הולכים, בעיקר עם אמא, לקנות בגדים או ספרים בחנויות בבני ברק. אנחנו כמעט לא נוסעים מחוץ לעיר שלנו. גם אין לנו מכונית וכשאנחנו נוסעים לירושלים, זה בקו 400 או 402. לתל אביב אנחנו לא נוסעים בכלל. רק בקיץ אנחנו נוסעים לחוף הנפרד בהסעה מיוחדת. בחיידר אומרים לנו שצריך להיות שקועים בתורה, ושהצניעות זה הכי חשוב ושצריך להיזהר מיצר הרע כי הוא אורב בכל פינה. אני ילד מאוד סקרן ותלמיד די טוב.

 

עכשיו כשאתם כבר קצת מכירים אותי, אני רוצה לספר לכם משהו: לפני שעתיים נודע לי שמלי לוי נתפסה בחילופי זוגות. מאיפה אני יודע? היה כתוב בגדול על שלט ענק ודי מפחיד.

 

כך מילה במילה, מהזיכרון: מלי לוי נתפסת בחילופי זוגות. ראיתי את זה במפורש על שלט על אוטובוס דן. האוטובוס יצא מרחוב אהרונוביץ' בבני ברק ופנה שמאלה לרחוב ז'בוטינסקי. לא הספקתי לראות את מספר האוטובוס, אבל הספקתי לראות מה קרה למלי לוי.

 

זה היה באותיות גדולות, שחור על לבן. לדעתי כל בני ברק ראתה. כשהאוטובוס עצר בתחנות. כשהוא נסע בכביש הראשי, כשהוא פנה לכבישים הצדדיים. בכל המקומות האלה כולם ראו שמלי לוי נתפסת בחילופי זוגות. מכיוון שאני ילד מאוד סקרן שאלתי את אבא שלי מי זו מלי לוי, מה זה חילופי זוגות, מי תפס אותה ואיפה. בטח הרבה הורים בהמון מקומות היו צריכים להסביר לילדים שלהם במה מדובר.

 

אני לא בטוח, אבל אני חושב שזה פרסומת למשהו. אולי היא מחליפה זוגות של נעליים, אולי זוגות של מעדן חלב, אולי משהו אחר. אז למה כל-כך נורא להיתפס בחילופי זוגות של נעליים? לפעמים בא אוטובוס מתל אביב והנהג שוכח להוריד את הפרסומת שלא מתאימה לבני ברק.

בדיוק כשהאוטובוס עבר וראיתי את השלט, שאלתי את אבא שלי מה זה. אבל הוא משך אותי משם במהירות. נראה לי שהוא לא היה מרוצה מהשאלה.

 

אמרתי לכם שאני ילד סקרן. האוטובוס נסע לכיוון תל אביב, ואני סקרן לדעת אם לפרסומאים יש ילדים והם מסבירים להם מה הם מפרסמים. מעניין אותי אם גם להורים חילונים קצת מפריע שהם הולכים עם הילד שלהם ברחוב ופתאום יש כזה שלט שמלי לוי נתפסת בחילופי זוגות.

 

ואולי בכלל לא איכפת להם מה מופיע בפרסומות ובשלטים ועל האוטובוסים. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קרן נתנזון
מלי לוי. על שלטי החוצות
צילום: קרן נתנזון
בני-ברק
צילום: ירון ברנר
מומלצים