שתף קטע נבחר

חברת נגבטק נכנסה להקפאת הליכים

ביהמ"ש המחוזי בת"א נעתר לבקש חברת ההיי-טק שנקלעה לקשיים ואינה יכולה לעמוד בתשלום התחייבויותיה, ואישר להקפיא ההליכים נגדה. עורך הדין אבנר כהן התמנה לנאמן החברה וינסה למכור אותה למשקיעים מחו"ל

המשבר הכלכלי ממשיך להכות בחברות ההיי-טק: בית המשפט המחוזי בתל אביב נעתר היום (א') לבקשת חברת ההיי-טק נגבטק (NegevTech) והוציא צו להקפאת הליכים כנגד החברה עד לתחילת דצמבר. זאת בעקבות חוב בסך 135 מיליון שקל אליו נקלעה החברה. השופטת ורדה אלשייך מינתה לתפקיד נאמן החברה את עו"ד אבנר כהן. השופטת קבעה, כי ב-2 בדצמבר יתקיים דיון במעמד הצדדים.

 

פיטורים במשק:

 

במסגרת הבקשה לבית המשפט טענה החברה, כי "נכון למועד זה החברה אינה מסוגלת לעמוד בתשלום כל התחייביותיה, ובכלל זה תשלום שכר חודש אוקטובר ל-147 עובדיה, אשר אמור להשתלם עד ליום 9.11.08".

 

צו הקפאת ההליכים הוצא לבקשת החברה, בהסכמת נושיה, בשל העובדה שמתנהל כרגע מו"מ למכירת החברה ופעילותה, כשהתנאי למכירתה הוא המשך הפעלתה כעסק חי. משמעות ההחלטה היום, הינה כי בשלב זה לא ניתן יהיה לפתוח בהליכים משפטיים כנגד החברה.

 

"ספקים החלו ליטול ציוד ממשרדי החברה"

בבקשת החברה לבית המשפט נכתב עוד, כי "לבד מהעובדה שהחברה הינה חדלת פירעון, דחיפות הבקשה נובעת אף בשל התראות שהתקבלו בימים האחרונים מאת מספר נושים של החברה, בדבר כוונתם לפתוח בהליכים משפטיים כנגדה, לרבות עותק חתום של בקשת פירוק שהתקבל במשרדי החברה בימים האחרונים. כל זאת, בצד איומים של ספקים של החברה ליטול נכסים השייכים להם לטענתם.

 

"התרחשות מעין זו או דומה לה, תסתום את הגולל על האפשרות למכור את החברה כעסק חי. חמור מכך: יודגש כי חלק מספקי החברה אף החלו ליטול ציוד ממשרדיה". 

 

עו"ד כהן אמר ל-ynet: "החברה הגיעה למצב של העדר יכולת להמשיך ולפרוע את מחויבויותיה בגלל מצוקת תזרים מזומנים". לדבריו, "החברה תמשיך לפעול ולהעסיק את העובדים, שלא במתכונת שפעלה בה עד כה, במטרה למצות את המו"מ עם מספר רוכשים פוטנציאליים וגופים מהמובילים בעולם בתחום השבבים".

 

נגבטק היא חברת טכנולוגיה עלית המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות לבדיקת פרוסות של מוליכים למחצה. החברה, שהוקמה בשנת 1991, נמצאת בפארק המדע ברחובות ויש לה סניפים בארה"ב, גרמניה, יפן ובמקומות נוספים בעולם.

 

נגבטק גייסה בעבר הון כסף מקרנות סטאר, ג'נסיס פרטנרס, אורבוטק ונצ'רס, ליהמן ברדרס, פיטנגו ונצ'ר קפיטל וקווליטאו. בנוסף, קיבלה החברה בשנה שעברה מהמדען הראשי בתמ"ת השקעה של 15.5 מיליון שקל וסיוע של 7.8 מיליון. גם חברת ההייטק אורבוטק השקיע בחברה 5 מיליון דולר.

 

בהכנת הכתבה השתתף תני גולדשטיין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכון ויצמן: האם נגבטק תיסגר?
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים