שתף קטע נבחר

בני בגין יתמודד על מקום ברשימת הליכוד

השר וחבר הכנסת לשעבר, הנחשב לאחד מ"נסיכי" הליכוד, התפטר הבוקר מתפקידו כראש המכון הגיאולוגי. בכוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. בגין נפגש לאחרונה עם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו

הנסיך חוזר לפוליטיקה. ד"ר בני בגין מתכוון להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. בגין הודיע הבוקר (יום א') כי הוא מתפטר מתפקידו הנוכחי כראש המכון הגיאולוגי, בשיחת טלפון עם שר התשתיות, בנימין בן אליעזר.

 

בגין אמר ל-ynet כי הוא מאשר שבכוונתו לחזור לחיים הפוליטיים. למרות זאת, הוא סרב למסור פרטים נוספים על המהלך. באחרונה נועד בגין עם יושב ראש הליכוד בנימין נתניהו ועם חבר הכנסת ראובן ריבלין ודן עמם בחזרתו.

 

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ גדעון סער, אמר בעקבות מהלכיו של בגין, "בני בגין יהיה תוספת כוח אדירה לליכוד. הוא סמל לדבקות בערכים ובאידיאולוגיה, לניקיון כפיים ולניקיון דעת".

 

בגין, מי שנחשב לאחד מ"נסיכי" הליכוד ואחד הפוליטיקאים המוערכים בישראל, כיהן בעבר כחבר כנסת ושר המדע. אביו, מנחם בגין כיהן כראש הממשלה השישי של ישראל.

 

הוא פרש מהחיים הפוליטיים אחרי בחירות 1999, ושב לעסוק בתחום התמחותו - גיאולוגיה. לאחרונה כיהן כראש המכון הגיאולוגי והגיאופיזי, והמכון לחקר ימים ואגמים.

 

הוביל מפלגה וזכה בתמיכה מועטה

משנת 1988 הוא כיהן כחבר כנסת והחל משנת 1996 הוא כיהן כשר בממשלת נתניהו. בינואר 1997, בעקבות אישור הסכם חברון, התפטר מן הממשלה, והפך למבקר חריף של ראש הממשלה דאז. בדצמבר 1998 הודיע בגין על פרישתו מהליכוד והציג את מועמדותו לראשות הממשלה בראש מפלגת חרות - מועמדות שהוסרה ימים ספורים לפני הבחירות ב-1999. לאחר שהמפלגה המאוחדת שבראשה עמד קיבלה ארבעה מנדטים בלבד, הוא הודיע על התפטרותו מהכנסת ועל פרישתו מהחיים הפוליטיים.

 

במארס 2000 עבר בגין טרגדיה אישית, כאשר בנו הטייס,

רב-סרן יונתן בגין, נהרג בהתרסקות מטוס F-16 בעת טיסת אימונים מול חופי עתלית.

 

בגין קנה לו מוניטין של אדם ישר, הגון ובעל מוסר פוליטי ואישי, שגם יריביו האידיאולוגיים והפוליטיים לא חלקו על ניקיון כפיו ועל מידותיו האישיות.

 

בכירים בליכוד העריכו כי הפריימריז יתקיימו בחודש דצמבר. גם נתניהו מעוניין בכמה שריונים לרשימת הליכוד לכנסת הבאה, נושא שעורר בעבר את זעמם של רוב חברי הכנסת בסיעה המתנגדים לכך.

 

בחודשים האחרונים העריכו במערכת הפוליטית, כי יו"ר הליכוד נתניהו ינסה לגייס "כוכבים" חדשים לקראת בחירת רשימת המפלגה לכנסת. בין השמות שהועלו נמצאים הרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון והשר לשעבר דן מרידור. כמו כן הועלו שמותיהם של אנשי עסקים שונים ודמויות ציבוריות אחרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
בגין. חוזר לפוליטיקה
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים