שתף קטע נבחר

פרס על הראיון עם עמיר: "הפושעים נהיו סלבס"

נשיא המדינה, שמעון פרס, תקף בחריפות את הראיונות שנעשו עם רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר בכלי התקשורת: "אנשים ירדו מהפסים, כמו שלא שואלים אנס מה הנימוקים שלו - כך לא מעניין אותי מה יש ליגאל עמיר להגיד"

הראיון שנגנז עם רוצחו של ראש הממשלה יגאל עמיר, ממשיך לעורר תגובות. נשיא המדינה שמעון פרס, תקף את התנהלות כמה מכלי התקשורת ואמר, כי "הפושעים נהיו סלבס, נותנים להם במה ומראיינים אותם. אנשים ירדו מהפסים, כמו שלא שואלים אנס מה הנימוקים שלו - כך לא מעניין אותי מה יש ליגאל עמיר להגיד". פרס אמר את הדברים במהלך סיור באוניברסיטה העברית בירושלים.

 

חלקים מראיונות עם עמיר שודרו באמצעי התקשורת, אך הראיונות המלאים נגנזו בשל הלחץ הציבורי. בעקבות הראיונות עמיר הועבר ביום שישי לכלא רמון, הסמוך למצפה רמון. בכלא מוחזקים אסירים ביטחוניים, ועמיר הוכנס שם לאגף ההפרדה.  

בעקבות הראיונות הוחלט בשב"ס להעניש את עמיר ולהעמידו לדין משמעתי. בין העונשים שהוטלו עליו בשל הפרת הנחיות השב"ס: שלילת שימוש בטלפון ציבורי, שלילת ביקורים משפחתיים ושלילת התייחדות עם אשתו למשך שלושה חודשים. בנוסף, הוצאו חפצים אישיים מתאו, שבעבר התירו לו להכניס.

 

הנשיא פרס שהתייחס לדבריו של עמיר במהלך סיור באוניברסיטה, נתקל במקום בתקרית מביכה. כאשר הגיע לספרייה החל פרס ללחוץ את ידי הסטודנטים. תלמיד ערבי סרב ללחוץ את ידו וצעק לעבר פרס, "פושע מלחמה".

 

מאבטחיו של הנשיא זינקו על הסטודנט והדפו אותו אל צידי הספרייה. האיש המשיך להתפרע ולצעוק, "אני לא לוחץ ידיים לרוצחי ילדים, זכותי לא ללחוץ ידיים. איזה מן דמוקרטיה זה פה, זה בגלל שאני סטודנט ערבי אז עוצרים אותי". הסטודנט המתפרע הוצא מהמקום ונשיא המדינה המשיך בסיורו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון פרס
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
יגאל עמיר
צילום: ירון ברנר
מומלצים