שתף קטע נבחר

פרוש: עוד 10 שנים לא יהיה שום מועמד חילוני

המועמד החרדי לראשות העיר ירושלים חוזה שבעשור הקרוב ישתלטו החרדים על כל הרשויות המקומיות בישראל: "בלי עין הרע, בעוד 10 שנים לא יהיה חילוני בשום ראשות עיר בכלל. אנחנו הרי גדלים ומתרבים בקצב מהיר"

מאיר פרוש, המועמד לראשות העיר ירושלים, מנסה להתחבב על החילונים בעיר, אבל תשמעו מה שאמר אמש (שבת) בכנס בחירות של חסידי בעלז בעיר: "בלי עין הרע, בעוד 10 שנים לא יהיה חילוני בשום ראשות עיר בכלל. אולי רק באיזה כפר עזוב".

 

פרוש אמר לבאי הכנס: "מורי ורבותי, תראו מה מתרחש פה. לא יקח הרבה זמן, לא הרבה זמן, 10 שנים, 15 שנים, ובקרוב יצטרכו לחפש מועמד חילוני שיעמוד בראש עיר מסוימת. אנו עומדים כעת בסיטואציה שבירושלים יהיה מועמד חרדי, כבר היה חמש שנים ויהיה עוד חמש שנים, ועוד ועוד. לא רחוק מכאן, בעיר בית שמש, בעזרת השם תוך עשרה ימים יש ראש עיר חרדי, וכן הלאה, הלאה, הלאה".

 

פרוש הסביר שהמציאות הפוליטית הזו היא תוצר בלתי נמנע של קצב הריבוי הטבעי בקרב החרדים: "אנחנו הרי גדלים ומתרבים בקצב מהיר, בלי עין הרע, ובעוד 10 שנים לא יהיה חילוני בשום ראשות עיר בכלל. אולי רק באיזה כפר עזוב. איפה שיש ציבור שלנו, פעם יהיה דתי ופעם יהיה חרדי לא יהיה דבר כזה ראש עיר חילוני".  

 

הערב הגיע פרוש ליריד ברחוב עמק רפאים בירושלים. כשנשאל, הכחיש תחילה שהדברים נאמרו. משנודע לו שהדברים הוקלטו והופצו ברבים, אמר ל-ynet: "דיברתי על החיבור בין הציבור הדתי לאומי והחרדי. עוד 10-15 שנים יהיה לחילונים קשה להיבחר לעיריית ירושלים, זו המציאות, כמו מפלגת העבודה ומפלגת הליכוד שמתמודדות היום באופן עצמאי וכמו גם מפלגות אחרות. זו המציאות, בגלל הרכב האוכלוסייה". 

 

שמעון ביגלמן, מועמד למועצת העיר ירושלים מטעם מרצ, מתח ביקורת קשה על פרוש: "מרצ ירושלים דוחה בשאט נפש את דבר המועמד מאיר פרוש, ודבריו מוכיחים כי מטרתו אינה להיות ראש העיר של כולם, אלא רק של החרדים". הוא הוסיף כי הרוב החרדי צריך להבין שניהול עיר אינו ניהול סקטוריאלי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר פרוש
צילום: דודי ועקנין
מומלצים