שתף קטע נבחר

איתם הודיע: אני רוצה להצטרף לליכוד

באיחוד הלאומי-מפד"ל יוזמים מפלגת ימין חדשה, אך ייפרדו מח"כ אפי איתם, שרוצה לחבור לליכוד. דווקא בליכוד לא מתלהבים. גם ראש לשכת העיתונות הממשלתית, דני סימן, בדרך לליכוד. קדימה: "נחשף ציר פייגלין, בגין, ואיתם"

אחרי בני בגין, כולם רוצים לליכוד: חבר הכנסת אפי איתם הודיע הערב (יום א') כי הוא והמפלגה שבראשה הוא עומד, מפלגת אח"י, לא יצטרפו למפלגת הימין שיוזמות המפלגות המרכיבות את סיעת האיחוד הלאומי. הוא הודיע כי בכוונתו להצטרף לליכוד. גם ראש לשכת העיתונות הממשלתית, דני סימן, הודיע שיתמודד על מקום ברשימת הליכוד, ויתפטר בימים הקרובים מתפקידו.  

 

איתם אמר כי לא מוצא חן בעיניו שהמפלגה החדשה תהיה מפלגה בעלת אופי דתי וגם המלצתו שחברי הכנסת של המפלגה ייבחרו בפריימריז נדחתה. 

 

בליכוד לא מגלים סימני התלהבות מהצטרפותו של איתם. כדי לצרף את איתם, וכן "כוכבים" חדשים נוספים, יידרש מרכז הליכוד לאשר עבורם "קיצור פז"ם", משום שאינם חברים די זמן בתנועה.

 יו"ר התנועה, בנימין נתניהו, טרם קיבל החלטה בנושא אולם גורמים בליכוד אומרים שהנטייה היא לא לצרף את איתם.

 

בקרב יועציו של נתניהו אין תמימות דעים מוחלטת בנושא וחלק מהיועצים מתנגדים לצירופו, בעיקר בגלל דעותיו הימניות מאוד. גורמים בכירים במפלגה אמרו הערב כי "איתם אינו יכול לכפות את עצמו על המפלגה. סיכוייו להשתלב בליכוד שואפים לאפס. בני בגין שהודיע היום על הצטרפותו הוא איש ימין אמיתי - איש ליכוד שורשי - ולאיתם אין מקום ברשימת הליכוד". עם זאת, עד כה לא התקבלה החלטה סופית בעניינו.

 

גורמים בקדימה הגיבו לאפשרות שאיתם יחבור לליכוד: "הימין הקיצוני חוזר ובגדול. אט אט נחשף הציר משה פייגלין, בני בגין, ביבי נתניהו ואפי איתם. עכשיו זה ברור כי בחירתו של הציבור בישראל היא בין המרכז השפוי בראשות לבני וקדימה לבין הימין ההזוי בראשות ביבי והליכוד". 

 

מפלגת הימין החדשה היא יוזמה שמתגלגלת כבר כמה חודשים, שמטרתה להקים גוש ימני מאוחד שירוץ בבחירות הקרובות וימשוך אליו לא רק מצביעים מההתנחלויות אלא גם ציבור חילוני יותר. המפלגה שמה לעצמה כיעד לחזק את ערכי הציונות והיהדות.

 

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ בני אלון, אמר כי הדיונים על הקמת המפלגה אמורים להיגמר ביממה הקרובה: "כבר הוחלט בהסכמת החברים שבעשירייה הראשונה ימוקמו לפחות שני חילונים". אלון אומר כי מתקיימים דיונים עם דמויות מרכזיות שיתמודדו על מקום ברשימה לכנסת. "מדובר בחידוש היסטורי שכן המפד"ל ותקומה, שהן מפלגות דתיות, לא שילבו עד כה בהתאם לתקנונם דמויות חילוניות ברשימה".

 

עדיין לא ברור איך תיראה המפלגה הזו לנוכח אי הצטרפותו של איתם וגם התנגדותו של חברי הכנסת אריה אלדד ממולדת שמתכוון לרוץ בבחירות בראשות מפלגה שהקים בשם תקווה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
איתם רוצה לליכוד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים