שתף קטע נבחר

קרנות הנאמנות איבדו 9 מיליארד שקל באוקטובר

מחמשת הגופים הגדולים נרשמו פדיונות של כ-3 מיליארד שקל בחודש אוקטובר. היקף הנכסים בענף התכווץ בכ-17%, שהם כ-20 מיליארד שקל, מתחילת השנה

ענף קרנות הנאמנות ממשיך להתכווץ והיקף הנכסים בו, נכון לסוף אוקטובר, עמד על כ-100 מיליארד שקל בלבד. הענף התכווץ באוקטובר בכ-9 מיליארד שקל ובכך הושלמה ירידה של 20 מיליארד שקל בהיקף הנכסים של הקרנות מתחילת השנה - המשקפת צניחה של כ-17%.

  

לפי הערכות בענף, הקרנות איבדו בין 3.5 ל-4.5 מיליארד שקל כתוצאה מפדיונות והיתר - כתוצאה מהצניחה החדה בשוקי המניות, שכיווצו את שווי הנכסים בצורה דרמטית. 

הקרנות המסורתיות התכווצו בכל האפיקים ורק הקרנות הכספיות, שמהוות כבר 28% מהענף ומתאפיינות במדיניות השקעות סולידית, מצליחות להמשיך לשמור על חלק מהכספים שיצאו מהתעשייה, עם גיוס של 2.3 מיליארד שקל בחודש אוקטובר. היקף הנכסים בקרנות הכספיות הגיע בסוף אוקטובר ל-28 מיליארד שקל. 

 

מחמשת הגופים הגדולים בתעשיית קרנות הנאמנות נפדו בחודש אוקטובר כ-3 מיליארד שקל. היקף הפדיונות מבית ההשקעות פסגות, בניהולו של רועי ורמוס, שמנהל רבע מענף קרנות הנאמנות, הסתכם בחודש אוקטובר ב-1.2 מיליארד שקל, הכוללים גיוס של 635 מיליון שקל בקרנות הכספיות שבניהולו.  

 

מבית ההשקעות פריזמה, בניהולו של יובל גביש, נפדו במהלך חודש אוקטובר כ-740 מיליון שקל והוא משלים פדיונות של 4.2 מיליארד שקל מתחילת השנה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענף קרנות הנאמנות התכווץ ב-9 מיליארד ש' באוקטובר
מומלצים