שתף קטע נבחר

נשלל רישיונו של עו"ד שהתעלל מינית בנער

עורך הדין אייל שפר הורשע לפני כשנתיים בביצוע מעשים מגונים בנער שהכיר במשך שנים, ולאחר ערעור נשלח לשנת מאסר. רק כעת החליטה לשכת עורכי הדין לשלול את רישיונו לצמיתות. אביו של הקורבן: "הרגשנו שהשגנו עוד משהו קטן"

בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז המרכז החליט לפסול לצמיתות את רישיונו של עורך הדין אייל שפר, לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים חמורים בנער שהכיר. המקרה פורסם בהרחבה לאחר שבית המשפט גזר עונש קל של עבודות שירות בלבד על שפר, על אף שהודה והורשע בביצוע מעשים מגונים במשך שנים בנער תוך כדי לימודי המשפטים שלו.

 

שפר הורשע בשנת 2006 במסגרת עסקת טיעון בביצוע מעשים מגונים בנער. עם זאת, השופט ירון לוי החליט להקל בעונשו, שאמור היה להיות שנת מאסר בפועל, וקבע כי ירצה שישה חודשי עבודות שירות בלבד. בפרקליטות זעמו אז על העונש הקל וערערו עליו לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

במהלך הערעור טענה נציגת הפרקליטות אורלי בן-ארי כי גם עונש של שנת מאסר בפועל הוא עונש מתון יחסית למדיניות הענישה, ואף הדגישה את העובדה ששפר המשיך לבצע את המעשים בנער גם כאשר החל לשמש כעורך דין, וידע היטב את חומרת מעשיו.

 

בעקבות זאת, החליט בית המשפט לגזור על עורך הדין שנת מאסר בפועל, אותה כבר סיים לרצות. בדיונים בלשכת עורכי הדין תבע עו"ד עמוס ויצמן לשלול את רשיונו של שפר ,ורק בשבוע האחרון הגיעה לשכת עורכי הדין להחלטה על העונש המשמעתי: שלילת רישיונו לצמיתות. 

 

קורבנו של שפר, כיום צעיר בן 25, הביע שביעות רצון על ההחלטה. אביו סיפר כי בנו מתמודד כבר שנים עם תוצאות מעשיו של שפר, ומנסה לשים את הפרשה מאחוריו ולכן גם לא תבע את שפר תביעה אזרחית. "כשבישרתי לו על שלילת הרישיון הוא מאוד שמח. הרגשנו שהשגנו עוד משהו קטן, אבל הוא לא רוצה לעסוק בנושא הזה. הוא נכנס מזה ללחץ ורוצה לשים את זה מאחוריו.

 

"למעשה, כל המהלכים

בעניין נעשים דרכנו ובהסכמתו. למרות כל מה שעברנו, אני רוצה לומר לאנשים שאחרי שהם יודעים כי בן משפחתם עבר התעללות מינית שלא ישתקו וייאבקו למרות התהליך הקשה, ולמרות שאתה מרגיש שאתה שוחה נגד הזרם לכל אורך התקופה הזו. למרות זאת ולמרות המצב המשפחתי הקשה שנקלענו אליו, הצדק חייב להיעשות", הוסיף.

 

עורכת הדין ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו שייצגה את הקורבן, בירכה על התוצאה על אף העיכוב הרב בקבלת ההחלטה. "דווקא כאשר מערכת המשפט הפלילי כשלה כמו במקרה זה בכך שחתמה על הסדר טיעון המקל בצורה בלתי מתקבלת על הדעת עם שפר, הרי שלפחות יש נחמה פורתא בכך שהלשכה נתנה גושפנקא לסבל הרב של הנפגע", אמרה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד שפר. שלילה לצמיתות
צילום: ניב קלדרון
עו"ד פוגץ'. נחמה פורתא
צילום: טלי צומברג
מומלצים