שתף קטע נבחר

לבני: מופז יכהן כשר הבכיר וכממלא מקומי

יושבת ראש קדימה ממשיכה לחזר אחרי שר התחבורה, שאול מופז. בפגישה בין השניים הבהירה לו לבני כי היא מייעדת לו תפקיד חשוב בממשלתה. השר אמר ללבני כי הוא תומך בה ללא קשר לתפקיד שימלא

יושבת ראש קדימה, שרת החוץ ציפי לבני, נועדה היום (ד') עם שר התחבורה, שאול מופז, בניסיון לשקם את היחסים העכורים ביניהם. היא הבהירה למופז כי בכוונתה למנותו לשר הבכיר בממשלתה, אם תזכה בבחירות. לבני הוסיפה ואמרה למופז כי הוא ישמש כממלא מקומה בממשלה שתרכיב, אם וכאשר. 

 

שני השרים דנו בבחירות הכלליות הצפויות להתקיים ב-10 בפברואר. לבני אמרה כי היא מצפה לעבוד בשיתוף פעולה עם שר התחבורה. מופז מצדו אמר כי ללא קשר לתפקיד שימלא במהלך מערכת הבחירות, הוא תומך בלבני ובכוונתו לסייע לה בכל דרך.

 

יו"ר קדימה ציינה כי היא רוצה לעבוד בשיתוף פעולה עם מופז, הן בבחירות והן בניהול של המשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה הבאה. השניים סיכמו כי יקבעו במשותף מה יהיה הרכב מטה הבחירות של קדימה ומי יהיו בעלי התפקידים.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, מופז דחה את ההצעה לשמש יו"ר מטה הבחירות של המפלגה. אולם בשיחתו עם לבני אמר כי בכוונתו לאחד עימה כוחות ולפעול להצלחתה מפלגת השלטון בבחירות. לבני ומופז החליטו שכבר בימים הקרובים ייפגשו שוב.

 

בכירים בקדימה אומרים כי המועמדים המובילים להתמנות לתפקיד ראש מטה הבחירות של קדימה הם יו"ר הכנסת דליה איציק והשר מאיר שטרית. עם זאת, ההערכה היא כי איציק תזכה בתפקיד, אולם הפרטים לא סוכמו סופית בינה לבין לבני. ההערכה היא כי אם דליה תהיה ראש מטה בחירות, שטרית יקבל תפקיד בהסברה. מקורביו של שטרית אמרו כי לא דובר עמו על התפקיד, וכלל לא בטוח שהוא יסכים לקחת אותו, אם יוצע לו.

 

בינתיים, ההיערכות למערכת הבחירות הנוכחית ממשיכה לצבור תאוצה, ובקדימה מבטיחים כי בעתיד הקרוב יצטרפו דמויות חדשות לתנועה ויתמודדו על מקום ברשימה בכנסת. במפלגה מתכוננים גם לקמפיין הבחירות, שלבני כבר סימנה

את הכיוון אליו. יו"ר קדימה הדגישה כי הקרב הוא לא רק בין שני יושבי ראש המפלגות - בנימין נתניהו ועצמה - אלא גם בין שתי דרכים שונות.

 

בכירים בקדימה המקורבים ללבני אמרו כי בימים הקרובים תעביר לבני מסרים כדי להבהיר לציבור שקדימה היא לא מפלגת שמאל-מרכז אלא מפלגת מרכז. במפלגה חוששים כי המתקפה החריפה של הליכוד על נכונותה של לבני לנהל משא ומתן עם הפלסטינים תפגע במאמצים לנצח בבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משתפים פעולה. לבני ומופז
צילום: ירון ברנר
איציק. מועמדת לראש מטה הבחירות
צילום: ירון ברנר
מומלצים