שתף קטע נבחר

דל תפטר 8,900 עובדים, תציע תמריצים לעזוב

החברה השנייה בגודלה בענף המחשבים ביקשה מעובדיה לצאת לחופשה בת חמישה ימים על חשבונם, בעקבות ירידה בביקוש למוצריה בעולם

חברת דל, אחת מיצרניות המחשבים הגדולות בעולם, מציעה תמריצים לאלו מבין עובדיה שיסכימו להתפטר מרצונם החופשי, והקפיאה את כל הגיוסים עד להודעה חדשה. 8.900 עובדים נוספים יפוטרו ללא קשר למספר העובדים שיחליטו לעזוב בעצמם.  

 

 

במקביל פנתה החברה השנייה בגודלה בענף המחשבים לעובדיה בבקשה לצאת לחופשה בת חמישה ימים ללא תשלום. פנייה זו באה במסגרת תוכנית התייעלות וקיצוצים בהוצאות שהתקבלה בעקבות ירידה בביקושים למוצריה של דל בשווקי העולם.

 

"המטרה של התוכנית שלנו היא להתאים את החברה לתנאי השוק החדשים ולעמוד בתחרות מול יצרניות מחשבים נוספות", הסביר את המהלך בכיר החברה, ג'ס בלקברן. "הצענו לאנשים לבחור את המועד הנוח לחופשה ונתנו להם פרק זמן של שלושה חודשים לצורך כך. המהלך יאפשר לנו לחסוך הרבה כסף", הוסיף.

 

בתוך כך, עושה דל מאמצים לחסוך בהוצאות התפעול ברבעון הרביעי של השנה והציבה לעצמה יעד להוריד את ההוצאות ב-3 מיליארד דולר במהלך שלוש השנים הקרובות. יצרנית המחשבים הודיעה כי תתרכז בהרחבת השוק שלה בהודו ובכלכלות מתפתחות נוספות, מאחר שארה"ב ומדינות מתועשות אחרות נמצאות על סף מיתון, ומזה תקופה ממושכת נרשמת שם ירידה בצריכה פרטית.

 

בשנתיים האחרונות פיטרה החברה 8,500 עובדים, והשנה סגרה את אחד ממפעליה בטקסס. מכירות המחשבים האישים של דל עלו ב-53% ברבעון האחרון לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והחברה הרחיבה את נתח השוק שלה בתחום המחשבים האישיים מ-7.5% בשנה שעברה ל-9.1% השנה.

 

אולם באותה עת, דיווחה דל על ירידה של 17% בהכנסותיה ברבעון האחרון לעומת השנה שעברה. שיעור הרווח השולי נפל, והחברה הודיעה שעלויות הייצור נותרו גבוהות מכדי לפצות על ההשקעה הגוברת בשווקים חדשים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים