שתף קטע נבחר

"רם עמנואל הסכים להיות ראש מטה הבית הלבן"

ברק אובאמה מתחיל לאייש את התפקידים הבכירים בממשל: הראשון שקיבל פנייה הוא רם עמנואל - בן לישראלים לשעבר - שזומן לתפקיד השלישי בחשיבותו בבית הלבן. רשת "פוקס" דיווחה כי עמנואל קיבל על עצמו את התפקיד

בן למהגרים ישראלים בדרך לתפקיד בכיר בבית הלבן: כמה שעות לאחר בחירתו לנשיא ארצות-הברית, עשה ברק אובאמה את הצעד הראשון שלו, והציע את משרת ראש מטה הבית הלבן לרם עמנואל, בן 49 המשמש כציר בית הנבחרים האמריקנים ומתגורר בשיקגו.

 

עמנואל כיהן בעבר כיועצו הפוליטי של הנשיא ביל קלינטון. רשת "פוקס" דיווחה בערב כי הוא קיבל על עצמו את התפקיד.

 

אמריקה בוחרת - סיקור מקיף ב-ynet:

 

ראש מטה הבית הלבן הוא אחד התפקידים המרכזיים ביותר בממשל האמריקני, ונחשב לשלישי בחשיבותו. מתוקף תפקידו יסייע עמנואל לאובאמה באיוש שאר אנשי הסגל של הבית הלבן.

 

מלבד להיות אחראי על כל העובדים, מפקח ראש המטה על האסטרטגיה, העברת המסרים, הקשר עם הקונגרס, הפוליטיקה הפנים-אמריקנית והתקשורת. כמו כן הוא מפקח על עבודתם של שרי הקבינט.


אובאמה ורם עמנואל (צילום: AP)

 

שרי הממשלה אינם מדווחים ישירות לנשיא, אלא לראש מטה הבית הלבן - והוא זה שמחליט אם להעבירם לשיחה עם הנשיא עצמו. שני שרי קבינט אינם כפופים לו, ואלה הם מזכיר ההגנה ומזכיר המדינה - המגיעים לנשיא דרך היועץ לביטחון לאומי.

 

רם עמנואל, ששאף להיות יו"ר בית הנבחרים, התברג למנהיגות הדמוקרטית של בית הנבחרים ונחשב לאבי ההצלחה הדמוקרטית, המפלגה שביצעה לפני שנתיים את המהפך בבית הנבחרים - שנשלט על ידי הרפובליקנים מאז שנת 1994. עמנואל הצליח לפרוץ לתוך מדינות שמרניות שהצביעו באופן מסורתי עבור מועמדים רפובליקנים, על ידי הצבת שמרנים ואנשי צבא לשעבר כמועמדי המפלגה הדמוקרטית.

 

אביו של עמנואל, בנימין, התגורר בעבר בירושלים. עמנואל עצמו דובר עברית ונהג להגיע להתנדב בארץ. 


פורסם לראשונה 05/11/2008 18:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
רם עמנואל. בדרך לתפקיד בכיר
צילום: איי אף פי
אובאמה. מאייש תפקידים
צילום: AFP
מומלצים