שתף קטע נבחר

נדנד לחברים: פייסבוק זמין גם בעברית

הרשת החברתית הפופולרית תורגמה באופן חלקי לעברית, אך הממשק עדיין מיושר לשמאל. במקום לשלוח לחברים שלכם "Poke" תוכלו "לנדנד" להם

הרשת החברתית הפופולרית פייסבוק זמינה מעתה גם בעברית, אך באופן חלקי. על מנת לצפות בממשק העברי יש להיכנס לחשבון, ולהוסיף את יישום התרגומים, ולבחור בעמוד היישום את השפה העברית.

 

הממשק עדיין מיושר לשמאל, ונוצרים משפטים מבולבלים בחלקים הכוללים עברית ואנגלית ביחד - למשל בשמות ובתאריכים. כמו כן, עדיין יש שגיאות קלות בתרגום, ופייסבוק מתקשה להבחין בין זכר ונקבה - כך תמצאו שורה כמו "Liat הגיב על התמונה של..."

 


 

לא ניתן לדעת מה כמות הישראלים הפעילים המדוייקת ברשת החברתית הפופולרית, אולם מאות אלפי גולשים

רשומים כישראלים. הממשק החלקי נוצר במסגרת פרוייקט התרגום של פייסבוק שפועל בשיתוף הגולשים. 

 

השלב הראשון של הפרוייקט הסתיים, ובו התבקשו הגולשים לתרגם את המונחים הבסיסיים של פייסבוק, בהם "הגדרות", "פרופיל", "אירועים" ועוד. פעולת ה-"Poke" בה שולחים התראה לחבר אחר בפייסבוק, תורגמה לעברית ל-"נדנד". באותו שלב הגולשים גם התבקשו להצביע על התרגומים שהציעו חבריהם ולדון עליהם.

 

בשלב השני שיצא לדרך מבקשים בפייסבוק לתרגם את  כל החלקים שנותרו בממשק, וכן לדרג שוב את התרגומים הטובים, מול התרגומים הרעים, על מנת שהתרגום הסופי יהיה האיכותי ביותר. לאחר ששלב זה יסתיים, יתבקשו גולשי פייסבוק לבצע בדיקה נוספת לכל הממשק ולעבודה השוטפת בפייסבוק, לפני שהוא יוצג לכלל הגולשים באופן רשמי.

 

המידע הראשוני התקבל בדואר האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים