שתף קטע נבחר

הבונוסים לבכירי וול סטריט יקוצצו בעד 70%

האקלים הכלכלי הנוכחי ובדיקת נושא הבונוסים בידי התובע הכללי בניו יורק יוצרים לחץ כבד על החברות, שעל פי ההערכה יצמצמו משמעותית את גובה הבונוסים שיתנו השנה

בכירי וול סטריט צפויים לשלם על המשבר הכלכלי באחד המקומות הכואבים ביותר: הבונוסים. דו"חות המתפרסמים בארה"ב מעריכים, כי תשלומי הבונוסים ירדו השנה בשיעור של עד 70% לעומת השנה שעברה. הפגיעה הקשה ביותר תהיה בקרב בנקאים וסוחרים בחברות שנפגעו ממשבר הסאב פריים.

 

 

"זה לא הולך להיות יפה", אמר מייקל קארפ, מנכ"ל Options Group, שביססה את הדו"ח שלה על סקרים בקרב עובדים בוול סטריט ודיווחי חברות במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של השנה. לדבריו, גם "טאלנטים" שהצליחו להציג ביצועים מוצלחים צפויים לראות את הבונוסים שלהם השנה מוקפאים, בעוד ש"כוכבים" אחרים עשויים להיפגע בקיצוץ של 30%-20%. כל היתר צפויים לספוג קיצוץ בשיעור חד יותר של 40% עד 75%.

 

חברת היעוץ Johnson Associates Inc, צופה אף היא בדו"ח שלה, ירידה של 70%-60% בבונוסים שיינתנו השנה למנכ"לים ולבכירים בוול סטריט.

 

לדברי קארפ, האקלים הכלכלי הנוכחי ובדיקת הנושא בידי התובע הכללי בניו יורק, אנדרו קומו, יוצרים לחץ כבד על החברות לצמצם את גובה הבונוסים.

 

על פי ההערכה, השנה לא נראה בונוסים שמנים כמו זה שקיבל בשנה שעברה מנכ"ל בנק גולדמן זאקס, לויד בלנקפיין, שתוגמל על ביצועי הבנק בסכום של כ-68 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים