שתף קטע נבחר

אובאמה: דרושה תוכנית תמריצים חדשה

הנשיא הנבחר קיים אתמול את מסיבת העיתונאים הראשונה מאז נבחר, בה התייחס למשבר הפיננסי המתרחב ולנתוני האבטלה הקשים, אך לא הודיע על מינויים פוליטיים או על צעדים קונקרטיים להתמודדות עם המשבר

הנשיא הנבחר ברק אובאמה קרא ליצירה של תוכנית תמריצים חדשה למעמד הביניים עוד לפני שייכנס לתפקיד ב-20 בינואר 2009, ואמר שאם לא תעבור תוכנית כזו בשבועות הקרובים, היא תהיה הדבר הראשון שיעשה לאחר שיושבע לתפקיד.

 

אובאמה כינס אמש (ו') את מסיבת העיתונאים הראשונה שלו מאז שזכה בבחירות ביום שלישי. הנשיא הנבחר פתח את מסיבת העיתונאים בהתייחסות

לנתוני האבטלה הקשים שפורסמו אתמול, שהראו זינוק באבטלה ל-6.5%, שיא של 14 שנה.

 

אתמול בבוקר כינס אובאמה את צוות היועצים הכלכליים שלו, שמונה 17 אנשים וכולל, בין השאר, את שר האוצר לשעבר לארי סאמרס, יו"ר הפד לשעבר פול וולקר והמשקיע המיליארדר וורן באפט, כדי לדון בסוגיות הכלכליות. במסיבת העיתונאים אמר אובאמה כי הצוות יעקוב מקרוב אחרי המצב, וכי הוא מקבל עדכונים שוטפים ממימשל בוש לגבי ההתפתחויות.

 

כצפוי, אובאמה לא הודיע על מינויים פוליטיים נוספים במסיבת העיתונאים, אך הגדיר את הנושאים הבולטים בסדר העדיפויות של המימשל החדש.

 

לדבריו, בראש סדר העדיפויות נמצאת תוכנית חילוץ ותמריצים למעמד הביניים, שתתמקד ביצירת משרות חדשות, לנוכח אובדן של כ-1.2 מיליון משרות בכלכלה האמריקנית מאז תחילת השנה. הנשיא הנבחר הדגיש כי התוכנית תכלול הארכת משך קבלת דמי אבטלה.

 

משבר גלובלי - תגובה גלובלית

עוד אמר אובאמה כי פריט נוסף שנמצא במקום גבוה בסדר העדיפויות הוא התמודדות עם השפעת המשבר על מגזרים רחבים יותר של הכלכלה, בהם

עסקים קטנים, מדינות ורשויות מקומיות שנקלעו לקשיים. בנוסף, ציין אובאמה כי מדובר במשבר גלובלי, ולכן נדרשת תגובה גלובלית.

 

אובאמה התייחס באופן מפורט לתעשיית הרכב, שלדבריו מהווה את עמוד השדרה של התעשייה האמריקנית, ואמר כי צוות היועצים שלו יגבש תוכנית שתסייע לתעשייה זו להתגבר על המשבר הכלכלי ולהסתגל למצב החדש, וכן להמשיך בפיתוחים חדשים כמו מכוניות חסכוניות בדלק.

 

הדברים נאמרים על רקע הדו"חות הגרועים שפרסמו אמש ענקיות הרכב האמריקניות ג'נרל מוטורס ופורד. ג'נרל מוטורס דיווחה על הפסד של כ-3 מיליארד דולר, ומסרה כי היא עלולה להיקלע למחסור במזומנים עד סוף השנה הנוכחית.


פורסם לראשונה 07/11/2008 22:17

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובאמה: סיוע לתעשיית הרכב
צילום: AFP
מומלצים