שתף קטע נבחר

מרידור: קדימה כשלה בלבנון ובתקיפת השופטים

השר לשעבר קיים מסיבת עיתונאים עם יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, והודיע על חזרתו לתנועה. לדבריו, החליט לחזור "אחרי חמש שנים של חיים נוחים מחוץ לפוליטיקה"

השיבה למצודת זאב. יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, והשר לשעבר דן מרידור קיימו הבוקר (יום א') מסיבת עיתונאים במצודת זאב בתל-אביב, והודיעו על החלטתו לחזור לליכוד ולהתמודד לכנסת ה-18.

 

"אחרי חמש שנים של חיים נוחים מחוץ לפוליטיקה החלטתי לחזור לפעילות ציבורית במפלגת הליכוד", אמר מרידור. "ראיתי מה קרה בשנים הללו - ממשלת קדימה נכשלה שני כשלונות חמורים ביותר, שעל כל אחד מהם היתה צריכה ללכת הביתה. העניין הקשה ביותר היה ניהול מלחמת לבנון השנייה - זה היה כישלון שאיננו זוכרים כמוהו, רק קראו את דו"ח וינוגרד. הכשלון השני היה ההתקפה הפרועה על מערכת המשפט".


נתניהו ומרידור במסיבת העיתונאים המשותפת (צילום: ירון ברנר) 

 

מרידור טען כי בפני ישראל עומדים שלושה אתגרים מרכזיים - הביטחון, השלום והכלכלה. לעניין השלום אמר מרידור כי "הליכוד אינה מפלגת קצה - היא המפלגה המרכזית בישראל, והראשונה שעשתה שלום".

 

על השחיתות הפושה, אמר מרידור: "זה סיפור כואב וקשה. אני מבקש, בואו נמתין למהלך המשפטי שבו כל אדם זכאי עד שלא תוכח אשמתו. כיום הגענו למצב עגום שכשאדם ישר - זה ראוי לציון".

 

מרידור מפרגן, נתניהו מפרגן

הפוליטקאי הוותיק פירגן ליו"ר המפלגה שלו, ואמר: "מנהיגות נבחנת ביכולת לעשות, גם כשהאיטנרס הפוליטי קצר הטווח הוא הפוך. זה מה שנתניהו עשה כשר אוצר, ולכן גם היום אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים, כשכל העולם רועש ורוגש".

 

דברי השבח של מרידור היו אך מעט, מהמחמאות שחלק לו נתניהו בתחילת הישיבה - כשהציגו בפני הנוכחים במצודת זאב: "הוא מכיר את המקום הזה היטב, הוא עתיר ניסיון ומהאנשים המוכשרים ביותר שיש במדינה. הוא רחב אופקים. נקי כפיים. עצמאי במחשבתו. אנחנו מקיימים שיחות בנינו מזה שנתיים על אסטרגטיית הביטחון של המדינה, כולל בנושאים הרגישים ביותר, וגם על אסטרגטיית השלום.

 

"דן מרידור לא ביקש דבר, פרט ללהיות שותף בפעילות - ואני הראשון שארצה לקבל את הניסיון והיצירתיות שלו. אנחנו עומדים מול אתגרים מורכבים שרק מנהיגות רצינית אחראית ומנוסה תוכל להם. אני חושב שאנחנו מתברכים בנבחרת הטובה ביותר לטיפול בבעיות המדינה".

 

בתגובה לטענות שהוצגו בפני מרידור על  שבעבר הטיח בנתניהו שהוא שקרן, אמר: "היו חילוקי דעות, אבל השתננו ולמדנו מהניסיון. שיתוף הפעולה בנינו יכול להניב תוצאות טובות".

 

מסע הרכש של הליכוד

מרידור, שכיהן כחבר כנסת בין השנים 1984 ל-2003, אז הכריז על פרישתו מהפוליטיקה, לא ביקש ולא יקבל שיריון במקום גבוה ברשימת המפלגה לכנסת.

 

השר לשעבר הוא רק התוספת האחרונה במסע הרכש של הליכוד לקראת הבחירות ב-10 בפברואר.

ד"ר בני בגין הודיע בשבוע שעבר כי בכוונתו להתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. בהופעה משותפת עם יו"ר המפלגה, בנימין נתניהו, ניסה בגין לשים סוף למחלוקות העבר: "אני לא זוכר את כל מה שאמרתי. ביבי התבגר ב-10 שנים ואני הזדקנתי ב-10 שנים, ככה צריך להסתכל על הדברים". 

 

יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, תקף הבוקר את נתניהו ואת הליכוד על אובדן הדרך: "הצטרפות של אנשים, גם אם ראויים, אינה תחליף לדרך ומנהיגות נבחרת. עמדותיו המדיניות של הליכוד יובילו אותנו שוב למבוי סתום ללא תקווה ובשורה".

 

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרידור. חוזר
צילום: ירון ברנר
נתניהו. גאה ברכש החדש
צילום: ירון ברנר
מומלצים