שתף קטע נבחר

קולה של אמא

עשרות אלפים פקדו היום את מתחם קבר רחל בבית לחם ביום פטירתה - י"א חשוון, כשהשנה הועברה התפילה בשידור חי לכל רחבי העולם היהודי. כתב ynet היה שם ושמע למה רחל אימנו רלוונטית מתמיד

"כשלאמא יש יום זיכרון, כולם מגיעים להתפלל. רחל נקברה על אם הדרך ואנחנו מקווים שהיא תתפלל עלינו שיגזרו עלינו גזרות טובות" (מבקרים בבית לחם, הבוקר) עשרות אלפים פקדו החל מהלילה (א') את מתחם קבר רחל בבית לחם כשהם מציינים את י"א במרחשוון - יום פטירתה, שהפך ליום תפילה וזעקה.

 

המקור ליום התפילה והתחנונים הוא בתקופת המקרא, כבר אז ראו ברחל את "האם המעונה". בשל מותה בטרם עת היא בוכה תדיר על בניה, כדברי ירמיהו "קול ברמה נשמע, נהי בכי תמרורים, רחל מבכה על בניה, מאנה להנחם..". (ירמיהו לא יד).

 

 

ומי שלוקח את העסק ברצינות מדי שנה הם 'מוסדות קבר רחל', תחת אירגונו של הרב קלוגר. הארגון, שדואג להאכיל את רבבות האורחים, אירח השנה ברחבת המתחם משדר מיוחד שהעביר ב"שידור חי" ליהודי התפוצות את ההתרחשויות במתחם הקבר.

 

נחום סגל, כוכב רדיו אמריקני שהגיע לארץ במיוחד כדי לשדר מהמתחם, סיפר על התחושות . "להיות פה ליד רחל אימנו ביום השנה לפטירתה זה לא סתם, ישנם אלפי יהודים שיושבים במקומות מרוחקים בקצווי תבל ומחכים במשך השנה לשידור הזה, בו הם יכולים לקחת חלק בהתרחשויות, אנחנו מקבלים תגובות נרגשות מכל רחבי העולם היהודי".

 

צפו בגלריית תמונות מהאירוע: (צילומים: ישראל ברדוגו) 


 


 


 


 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על קבר רחל הבוקר
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים