שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מי מחזיק פגה בכיס?

  אחות בכירה בפגיית בית החולים "בני ציון" בחיפה צולמה כאשר פגה, המאושפזת במחלקה נתונה בתוך כיס החלוק שלה. מומחה ברפואת פגים: המעשה אינו מסכן חיים אבל גם אינו ראוי. הנהלת בית החולים: רואים בחומרה רבה את המעשה

  סגנית האחות הראשית בפגיית בית החולים בני ציון בחיפה צולמה כשאחד מהפגים במחלקה עליה היא אמונה, נתון בתוך כיס מדי בית החולים שלה.

   

  בצילום, שנעשה ככל הנראה בנסיבות היתוליות-פנימיות, נראית האחות מחייכת אל המצלמה כמשועשעת ממימדיה של הפגה. הצילום המקורי שמור בידי מערכת ynet, שבחרה לא לחשוף את פני האחות המופיעים בו.

   

  האחות, 36, נחשבת לעובדת מסורה ומוערכת בבית החולים ומאחוריה 13 שנות ותק. בימים הקרובים היא תזומן לבירור משמעתי אצל מנהל בית החולים.


  אחות הפגייה בבני ציון עם הפגה בכיסה

   

  על-פי גורמים לא רשמיים בבית החולים, הצילום נעשה לצורך הכנת מצגת להורים לפגים המאושפזים במחלקה בבני ציון. הנהלת בית החולים לא אפשרה ל-ynet לקבל את תגובת מנהל בית החולים מנהל הפגייה או תגובתה של האחות עצמה, אולם תגובת בית-החולים לצילומים שהוצגו בפניהם: "הנהלת המרכז הרפואי בני ציון רואה בחומרה רבה את המעשה ותנקוט בכל האמצעים המשמעתיים המידיים כנגד הנוגעים בדבר".

   

  לאחר פרסום הידיעה ב-ynet אישרה הנהלת בית החולים 'בני ציון', כי הצילומים הופיעו באתר פנימי של המחלקה. לדברי ההנהלה, נערך בירור מיידי עם המעורבים. "למרות שהיה מדובר בתכנית התחלתית של הדרכת הורים למגע ישיר עם התינוק, שלא יצאה אל הפועל, הורתה הנהלת המרכז הרפואי 'בני ציון' להסיר באופן מיידי את התמונות מהמערכת הפנימית של המחלקה. "במקביל", כך נמסר, "פתחה הנהלת בית החולים בהליכים משמעתיים ותמצה את הדין עם המעורבים בנושא".

   

  מומחה: עשו משהו לא ראוי

  מומחה ברפואת פגים (נאונטולוג) מאחד מבתי החולים הגדולים בארץ, שהתבקש להתייחס לתמונות, ציין כי מדובר במעשה חריג, אך כזה שאינו מסכן את חיי הפגה. "זה לא משהו שמקובל לעשות בפגיות וברור שזה לא דבר שנעשה באופן נורמלי בבית החולים. הפגה בתמונה נראית יציבה ונראה שזה לא דבר שיכול לגרום לה לנזק. התינוקת לא בסיכון ורואים שזה לא תינוקת שמונשמת או זקוקה לחמצן. אני בטוח שאף אחד לא היה מוציא אותה מהאינקובטור אם הוא היה בסכנת חיים. אבל עשו משהו שלא ראוי שיעשו".


  "עשו משהו שלא ראוי שיעשו"

   

  "מדובר בארוע מזעזע המחייב נקיטת צעדים", אומר הערב ל-ynet אורן מלברגר מנהל עמותת לה"ב (למען הפגים בישראל), "פגיית בית החולים בני ציון ידועה כפגייה מצויינת, הנהנית ממוניטין רב. עם זאת, שוב אנו עדים למשמעות המחסור בכח האדם בפגיות, אשר נאלצות במקרים מסויימים להעסיק כח אדם אשר לא עומד בקנה אחד עם הסטנדרטים הגבוהים המצופים מסגל רפואי המטפל בפגים. אנחנו בטוחים כי בית החולים ינהג בהתאם".

   

  חברת הכנסת נדיה חילו, יו"ר הוועדה לזכויות הילד בכנסת, אמרה כי "זה שיא נוסף באכזריות ובזלזול כלפי תינוקות ופגים. רק בשבוע שעבר התכנסה

  הוועדה כדי לדון בחומרת המצב בפגיות, שאת השלכותיו ניתן לראות במקרים מסוג זה. לא ייתכן שמצד אחד נפעל למען הגדלת הפוריות ומצד, ברגע שהרך נולד – נזלזל ונסכן את חייו".

   

  סייע בהכנת הכתבה אחיה ראב"ד
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים