שתף קטע נבחר

גורמים בעבודה: עיני מונע ברית בין ברק לפרץ

מקורביהם של ברק ופרץ אומרים כי יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, הוא זה שמתנגד לשיתופו של פרץ בהנהגת המפלגה. עיני: "לא היו דברים מעולם"

ביום חמישי בשבוע שעבר, בעיצומה של ועידת מפלגת העבודה, דומה היה כאילו אחרי תקופה ארוכה של מתיחות ביניהם, אהוד ברק וקודמו בתפקיד יו"ר המפלגה עמיר פרץ מיישרים את ההדורים. פרץ ברגע של מפגן ובגרות פוליטית קרא לברק לשכוח את שעבר ביניהם ולשתף פעולה לקראת הבחירות על מנת למנוע את התרסקותה של העבודה.

 

אלא שנראה שהחיבור בין שני האישים עשוי להיות קשה ממה שחשבו ובתווך נמצא אדם שלישי שמונע את הסולחה האמיתית. מקורביהם של ברק ופרץ אומרים כי יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, הוא זה שמתנגד לשיתופו של פרץ בהנהגת המפלגה. בין עיני לפרץ עבר חתול שחור לפני כמה שנים. עיני נחשב אחד האנשים החזקים במפלגת העבודה הקרוב לאזנו של ברק והמשפיע על מדיניותה של המפלגה בממשלה.

 

גורמים המקורבים לברק וגם לפרץ ציינו כי עיני הוא מכשול אמיתי ליצירת ברית בין ברק לפרץ והוא זה שמונע ובולם ברית כזו. "בין עמיר ובין אהוד אפשר ליצור ציר תוך כמה שיחות, אבל עיני מונע זאת", אומרים מקורבים לברק. בסביבתו של פרץ ציינו כי "עיני בוחש במפלגה והוא יושב ראש ההסתדרות הכי פוליטי שהיה אי פעם. ראשי ההסתדרות תמיד ניסו לכפות על ראשי המפלגה את דרכם, אולם ידעו לקבוע להם גבולות. ברק צריך להחליט אם הוא מנהיג או כלי בידיים של עיני והוא צריך לקבל החלטה אמיצה מה טוב למפלגת העבודה".

 

מקורביו של פרץ תקפו במילים חריפות את עיני, הם אמרו שהוא מעורב בפעילות פוליטית גם בקדימה וגם במפלגת העבודה, אולם אמרו כי אם ברק רוצה לייצר שלום בית עליו להבהיר לעיני כי בכוונתו להנהיג את המפלגה בדרכו ולא על פי תכתיבים.

 

יו"ר ההסתדרות אמר בתגובה כי לא היו דברים מעולם וההיפך הוא הנכון. "אני מברך על ההתקרבות בין ברק לפרץ כדי לשמור על אחדותה של המפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ וברק בשבוע שעבר
צילום: ירון ברנר
צילום: אסף רביץ , משרד הבטחון
עיני. מטרפד הסכם?
צילום: אסף רביץ , משרד הבטחון
מומלצים