שתף קטע נבחר

ברק נפגש עם אילון ואמר לו: מקומך בעבודה

יו"ר העבודה נפגש הלילה עם השר עמי אילון על רקע הדיווח ב-ynet לפיו הוא עשוי לעזוב את המפלגה. הפגישה היתה מתוחה, ובמהלכה פרס אילון רשימת תלונות על התנהלות ברק

יו"ר העבודה אהוד ברק, נפגש הלילה (יום ג') עם עמי אילון, על רקע הפרסום ב-ynet לפיו הוא עשוי להצטרף למרצ. הפגישה בין השניים היתה מתוחה, ובמהלכה פרס אילון רשימת תלונות על התנהלותו של ברק, וטען כי יו"ר המפלגה לא משתף אותו בנעשה בה.

 

אילון אמר לברק כי הוא קיבל הצעות ממקומות אחרים, ויו"ר העבודה השיב לו כי הוא חושב שמקומו במפלגת העבודה. בסופה של הפגישה סיכמו השניים להמשיך ולדבר. לפני הפגישה אמרו מקורביו של ברק כי הוא ינסה לשכנע את אילון להישאר במפלגה, אולם הדגישו, כי "אם הוא לא ירצה להישאר, שיהיה בריא. לא נתרפס בפני אף אחד. במצבים קשים אצלנו נוהגים להתגייס ולא לברוח".

 

ב-ynet דווח הערב לראשונה כי יו"ר מרצ, חיים אורון, מקיים מגעים עם השר עמי אילון ועם בכירים נוספים במפלגת העבודה. אחרי הצהריים נפוצו שמועות עקשניות במערכת הפוליטית לפיהן אילון מתכוון להודיע כי החליט שלא להתמודד בפריימריז על מקום ברשימת המפלגה לכנסת. דוברו של אילון, קובי אלון, הכחיש זאת בתוקף.

 

בין ברק לבין אילון שוררת מתיחות רבה זה זמן רב. אילון חש מרמור על התנהלותו של ברק, ועל כך שלטענתו אינו משותף בניהול המפלגה. הוא אף מתח מספר פעמים ביקורת חריפה על מצבה של המפלגה תחנת הנהגתו של ברק, ובראיון ל-ynet לפני מספר חודשים אמר: "לא חשבתי שנהיה במצב הקשה הזה שנה אחרי שהוא נבחר".

 

אם יחליט אילון לעזוב את ביתו הפוליטי בשנים האחרונות, הוא צפוי להתמודד בכל זאת בבחירות הקרובות, ובפניו עומדות מספר אפשרויות. פרט לאפשרות שיעבור למרצ, קיימת הערכה כי הוא יחליט לחבור לקדימה ולציפי לבני. בתקופה האחרונה קיים אילון שיחות עם יועצה של לבני, אמיר גולדשטיין, חברו האישי זה שנים רבות.

 

מקורבים ללבני אמרו שאין הסכמה על הצטרפות אילון למפלגה וכי השיחות "חבריות". אילון עשוי גם לבחור בסופו של דבר במסגרת אחרת.


פורסם לראשונה 11/11/2008 21:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק
צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון
עמי אילון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים