שתף קטע נבחר

עוף ענקי ומלחמת חרבות במפות של גוגל

במסגרת מיזם אומנות מודרנית, הפכו התמונות האקראיות בשירות המפות של גוגל להפנינג שכלל מרתון, מדען מטורף, תהלוכת רחוב, קרב חרבות, ועוף ענקי

מפעם לפעם משוטטות ברחבי ארצות הברית, מכוניות שעל גגותיהן ניצבות מצלמות עגולות ומרובות עדשות. התמונות המצולמות מועלות לשירות Street View שמאפשר אחר כך לגולשים לשחזר באופן וירטואלי את המסע של המכונית ולצפות ברחובות השונים בתלת ממד.

 

יש לכך כמובן שימושים מעשיים - ניתן לצפות מקרוב באזור אליו נוסעים ולמצוא את מלון הספציפי בו ישנים. בשימוש בטלפונים התומכים בכך, אפשר לקבל הוראות נסיעה או הליכה, ולקבל את התמונות הפנורמיות של הרחוב כדי לא לטעות.

 

לא כולם מתלהבים מהצילומים המפורטים הללו. במקרה אחד הוסרה תמונה של ישבן מהשירות. זוג נוסף תבע את גוגל בטענה שהרכב עם המצלמה הגיע לשטח פרטי שלהם, וגוגל נענתה גם לדרישות של הפנטגון להסיר צילומים באזורי בסיסים צבאיים.

 

למה להתעצבן כשאפשר לשים עוף ענקי?

אך לצד אלה הכועסים על החדירה לפרטיות, יש מי שדווקא חובב את העדשה ומנצל את הצילום למיזמים אומנותיים משעשעים, במקום סתם להתעצבן. סוכנות AP מדווחת על בן קינסליי ורובין היולט, שני אומנים ביימו תמונות משעשעות שונות בפיטסבורג, פנסלוויניה שבארצות הברית, למען יצולמו לשירות Street View ויתועדו לדראון רשת.

 

מתוך הפרוייקט

 

 

ב-"Street With a View" שהוגש כפרוייקט גמר במסגרת לימודי האומנות בקרנגי מלון, והופק בשיתוף עם גוגל, השתתפו אנשים מהרחוב וכ-100 ניצבים שגויסו לטובת העניין, מספרים היוצרים. כשמטיילים ב-Street View בדרך סמפסוניה בעיר, נוסף על התרחשות רגילה אפשר למצוא גם תהלוכה, מעבדה מטורפת במוסך, בחורה המשלשלת חבל סדינים מהחלוןמרתון, קרב חרבות, עוף ענקי ונטול נוצות ועוד.

 

"כאשר תפנו לרחוב אחר", כתב היוליט בהודעה לעיתונות באתר, "אתם עשויים לתהות אם האיש שמטייל עם כלבו גם מבויים. אנחנו רוצים שתפענחו את זה בעצמכם, ובסופו של דבר כשלא תוכלו לעשות זאת... לעולם לא תדעו בוודאות מה אמיתי ומה לא".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה עושה עוף ענקי ברחוב בפיטסבורג?
מומלצים