שתף קטע נבחר

"קרובים" בדואים של אובאמה: ניסע לברך אותו

בכפר ביר אל-מכסור בטוחים שלנשיא ארה"ב הנבחר יש קשר דם לשבט בדואי: "מרגישים את זה בלב, ורואים לפי ההתנהגות שלו". עוד בתוכנית: שחיטת כבשים לכבודו

Yes we can גם בערבית: בעוד ברק אובאמה מתכונן לכניסתו לבית הלבן, בארץ מתכננים "קרובי משפחתו" מהכפר ביר אל-מכסור לברכו באופן אישי. "אנחנו מארגנים משלחת גדולה שתיסע לארצות הברית, שם נלחץ את ידו ונגיד לו מברוכ", אמר היום (ה') ל-ynet השייח עבד אל רחמן עבדאללה, שמאמין כי לנשיא ארה"ב הנבחר יש קשר דם לשבט בדואים מהצפון.

 

"אצלנו הבדואים אתה יודע בוודאות מי הקרוב שלך גם אחרי כמה גלגולים", מספר עבדאללה, שטוען כי סבו של אובמה נישא לאחת מבנות השבט. "כשהוא רק התמודד, סיפרה לי יום אחד אחת הזקנות בשבט כי אבא של אבא של חוסיין אובמה קרוב שלנו.


הופרדו בלידתם? (צילום: חגי אהרון)

 

"בהתחלה בכלל לא האמנתי לה, אבל אז היא סיפרה לי שהכושים, בדיוק כמונו, נדדו ממקום למקום בחיפוש אחר מזון ועבודה. הם ידעו שאצלנו כמו

אצל אברהם אבינו האוהל היה פתוח לכל דורש, וכך גם האוכל".

 

ויש גם ראיות: "כשאתה רואה משהו שבגופו זורם דם כמו שלך אתה מזהה. יש משהו מקשר, אפשר לראות את זה בהתנהגות של אובמה - בישיבה הזקופה שלו, בתנועות הידיים. הוא משלנו ואנחנו מרגישים את זה בלב".

 

לדברי השייח, הוא ובני שבטו חששו לומר טרם הבחירות כי הנשיא המיועד קרוב משפחתם. "כולם דברו על זה שהוא מוסלמי, אז לא רצינו לומר שהוא קרוב משפחה של בדואים. חששנו שלא יצביעו בשבילו אבל ישבנו ערים כל הלילה וכששמענו את התוצאות ישר חילקנו בקלאווה וממתקים לכולם".

 

שייח עבדאללה, שכיהן בקדנציה שעברה כראש מועצה, מקווה כי אובאמה יסייע לבדואים. "הבדואים הם המגזר הכי מקופח בישראל, אני מקווה שהוא שמבין את הסבל הזה ויתערב למעננו".

 

ועד שאובאמה יתערב, ותצא המשלחת לוושינגטון, מתכוון עבדאללה לערוך בימים הקרובים חאפלה גדולה לרגל ניצחונו של הנשיא החדש, ולשחוט לכבודו כמה כבשים. בטורקיה, אגב, כבר עשו מחווה דומה, גם בלי קשר משפחתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים