שתף קטע נבחר

מתקפת קסאם על שדרות: אשה נפגעה מרסיסים

עשר רקטות נורו הבוקר אל הנגב המערבי. אשה נפגעה קל מרסיסים, ושבעה לקו בחרדה. צה"ל הנחה תושבים בחלק מקיבוצי שער הנגב להישאר סמוך למרחבים מוגנים, ובמוסדות החינוך לא מתאפשרת יציאת תלמידים בהפסקות

שדרות תחת מתקפה: לפחות עשר רקטות נורו הבוקר (יום ו') אל שדרות ואל יישובים נוספים בנגב המערבי. כמה מהרקטות פגעו בין בתים בעיר, אחת מהן פגעה ישירות בעמוד חשמל. ממד"א נמסר כי אשה כבת 80 נפגעה קל מרסיסים, ופונתה לבית החולים ברזילי באשקלון. שבעה תושבים לקו בחרדה ופונו לבית החולים ברזילי ולמרכז לנפגעי חרדה בשדרות.  

 

צה"ל הנחה תושבים בחלק מקיבוצי שער הנגב להישאר סמוך למרחבים מוגנים. במוסדות החינוך לא מתאפשרת יציאה של תלמידים החוצה בזמן ההפסקות.  

  

תושבת העיר סיפרה ל-ynet: "שמענו שריקות חזקות מאוד ופיצוצים שכמעט שלא הכרנו, הבית שלי רעד כולו, למרות שהנפילה לא היתה בכלל באזור שלנו. זה היה מאוד מפחיד, אנשים מבוהלים, חלקם היו בקניות לשבת, יש פה אווירה מאוד מאוד קשה, מקווים לשקט במהלך השבת".

 

אחת הרקטות פגעה בין בתי קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. בקיבוץ אין חדרי מיגון לכל התושבים ונזק נגרם למספר בתים. רקטה אחרת פגעה בלול של אחד הקיבוצים וגרמה לנזק.  

 

אחד מתושבי הקיבוץ סיפר: "שמענו פיצוץ חזק מאוד, הבתים פה רעדו ורק בנס לא היו נפגעים, רוב התושבים לא שהו בחוץ באותו אזור, ולצערנו הרב עדיין אין לנו חדרי מיגון בקיבוץ כמו בחלק גדול משאר קיבוצי האזור".

 

ראש העיר שדרות הנבחר, דוד בוסקילה, נאלץ לוותר על חגיגות הניצחון ומאז אמש הוא עסוק בירי הרקטות לעבר העיר. בוסקילה, שסייר הבוקר עם גורמי הביטחון באזורי נפילות הקסאם, אמר כי "הממשלה צריכה לתת מכה כואבת לאוכלוסייה הפלסטינית על הירי הזה וחייבת לעשות זאת בזמן אמת, מיד אחרי הירי.

 

"אני שב ותובע מממשלת ישראל לעשות את הכל בכדי להפסיק את הירי. ברגע שאכנס לתפקידי באופן רשמי תהיה לי הסמכות והלגיטימציה לדרוש זאת ביתר תוקף. אני מאוד מקווה שהמטח הזה יסיים את שבוע הירי הנוכחי וסוף השבוע יהיה שקט, אם כי אני מאוד סקפטי".

 

נפגעה חוליית מחבלים 

צה"ל פגע קודם לכן בחוליית משגרי קסאם בצפון רצועת עזה. מקורות פלסטיניים דיווחו כי לפחות שלושה מחברי החוליה נפגעו מהירי שבוצע מהאוויר. החולייה שנפגעה מקורבת לג'יהאד האיסלאמי בשם גדודי המוג'אהידין. התקרית אירעה זמן קצר לאחר שהחולייה הספיקה לשגר רקטה אל מערב הנגב. החולייה הזו ירתה רקטות לעבר הנגב המערבי גם אתמול.


פינוי נפגעים בשדרות, הבוקר (צילום: זאב טרכטמן) 

 

גורמים ברצועה אמרו כי חמאס אינו מונע את הירי, אולם אנשיו אינם מעורבים בו. אזעקת "צבע אדום" נשמעה מעט אחרי השעה 08:30 בבוקר בשדרות וביישובי עוטף עזה, אך לא דווח על נפגעים.

 

אמש נורו ארבע רקטות מרצועת עזה לעבר שדרות ויישובי המועצה האזורית שער הנגב. לא ברור אם מדובר ברקטות קסאם או גראד, משום ששתיים מהרקטות הגיעו לטווח גדול יחסית - אחד מהן לאזור בו לא נפלו רקטות מאז יולי 2006. כמה שעות קודם לכן נשמעה אזעקה באשקלון ורגעים ספורים לאחר מכן נפלה רקטה מדרום לעיר. בכל המקרים לא היו נפגעים. 

 

מערכת הביטחון לא תאפשר גם היום את פתיחת המעברים לרצועת עזה, בשל המשך ירי רקטות הקסאם אל הנגב המערבי. אתמול בבוקר התכוונו בצה"ל לאפשר העברת דלק דרך המסוף בנחל עוז וציוד על גבי 30 משאיות דרך מעבר כרם שלום, כפי שהנחה אתמול שר הביטחון, אהוד ברק.

 

בשל הערכה מחודשת במערכת הביטחון, והתרעות על ירי מתוכנן לעבר המעברים, הוחלט שלא לפתוח אותם. אתמול ישראל לא העבירה דלק לרצועת עזה כפי שתוכנן, בשל אותן התרעות.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם, הבוקר בשדרות
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים