שתף קטע נבחר

רקטות פגעו באזור אשקלון: תושבים לקו בחרדה

אזעקה עולה ויורדת נשמעה שוב ושוב באשקלון. עד כה לא דווח על נפגעים. מוקדם יותר נורו עשר רקטות אל הנגב המערבי. הרקטות פגעו ליד בתים בשדרות וסמוך לקיבוץ

ירי הרקטות אינו פוסק. ארבע רקטות פגעו לפני הצהריים (יום ו') באזור אשקלון. אחת פגעה במרכז העיר, שתיים בשטחים פתוחים ורקטה נוספת סמוך לעיר. ממד"א נמסר כי שלושה תושבים לקו בחרדה, בהם תלמידים. הם פונו לבית החולים ברזילי באשקלון. אנשי ביטחון העריכו כי לפחות שתיים מהרקטות הן מסוג גראד.

 

בסך הכל הובהלו היום לבית החולים ברזילי באשקלון 18 נפגעים מירי הרקטות לעבר שדרות ואשקלון. בנפגעים, פצועה אחת קל ושני נפגעי חרדה משדרות, וכן 15 נפגעי חרדה מאשקלון. כך מסרה הנהלת בית החולים.

 

הירי אל אשקלון החל החל סמוך לשעה 11:15 בבוקר. אזעקה עולה ויורדת נשמעה שוב ושוב ותושבים נכנסו למרחבים מוגנים. הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, קיבלה אחריות לירי. הארגון קיבל את האחריות גם לירי חלק מהרקטות הבוקר לעבר ישובי הנגב המערבי. בחמאס שבו ואמרו כי זה המשך התגובה להפרות הישראליות של הרגיעה, והזהירו את ישראל מפני המשך הפגיעה בפלסטינים.

 

יום של אש בדרום:

 

במהלך הירי, תלמידים שיצאו להפסקה החלו לרוץ חזרה לבתי הספר. קולות הנפץ נשמעו היטב בכל רחבי העיר. כוחות משטרה וכיבוי אש הגיעו למקום הנפילה במרכז העיר, והסתייעו בדחפור כדי להוציא את הרקטה. עשרות סקרנים הגיעו למקום הנפילה והמשטרה קראה לציבור להימנע מלהגיע למקומות הללו.

 

ראש עיריית אשקלון היוצא, רוני מהצרי, כינס את כל הצוותים המקצועיים והביטחוניים באשקלון. החמ"ל הביטחוני המיוחד נפתח שוב בעיר, ובתום ישיבת חירום מיוחדת יימסרו הנחיות מסודרות.

 

מהצרי אמר שהצוותים הביטחוניים מבקשים להימנע מהתקהלויות: "לצערי הרב, כבר בשבוע שעבר התרעתי לאחר הנפילה באשקלון על כך שהממשלה חייבת להמשיך את הפעילות שהתחילו בה ברצועת עזה ולא להפסיק. אמרתי כבר אז שאם הפעילות הזו תיפסק, הדבר יביא לחידוש ירי הרקטות לעבר אשקלון ולצערנו הרב צדקתי. אנו קוראים לממשלה לשוב ולפעול ברצועת עזה ונותנים לצבא את מלוא הגיבוי בכדי לקיים את הפעילות הזו. לא יתכן שעיר כה גדולה תהיה חשופה לירי של רקטות ללא שום מענה".  


מפנים את אחת הרקטות שנורו אל שדרות (צילום: צפריר אביוב)

 

יצחק יוסף, תלמיד בכתה י"א, סיים את לימודיו בשעה 11:00 ועשה את דרכו לכיוון התחנה המרכזית כשנפלה הרקטה. "הייתי עם אוזניות, לא שמעתי צבע אדום, ופתאום שמעתי פיצוץ חזק מאוד וכל האזור לידי ממש רעד. לקח לי כמה שניות להבין מה קרה, הורדתי את האוזניות ואז אנשים התחילו לצעוק שנפל קסאם. הקסאם נבלע בתוך האדמה וזה היה מזל כי אם הוא היה מתפוצץ בטח לא הייתי מדבר איתכם עכשיו. זה היה מבהיל ומפחיד, עד עכשיו אני עוד רואה את זה".

 

יו"ר הפורום הביטחוני באשקלון והמועמד לראשות העיר, איתמר שמעוני, אמר כי תושבי העיר לא יהיו בשר תותחים. "לא נמתין בשקט שבע שנים רעות כמו בשדרות, אם ימשיכו ליפול טילים על אשקלון אנו נסגור את שערי העיר ונבעיר את המדינה עד שיחסלו את הטרור בעזה".

 

גם שדרות תחת מתקפה 

מוקדם יותר, נורו עשר רקטות אל הנגב המערבי. הרקטות פגעו בין בתים בשדרות ובקיבוץ בנגב המערבי. אשה כבת 80 נפצעה קל מרסיסים ועוד שבעה בני אדם לקו בחרדה. צה"ל הנחה את התושבים בחלק מקיבוצי שער הנגב להישאר סמוך למרחבים מוגנים. במוסדות החינוך לא מתאפשרת יציאה של תלמידים החוצה בזמן ההפסקות.

 

ראש העיר שדרות הנבחר, דוד בוסקילה, נאלץ לוותר על חגיגות הניצחון ומאז אמש הוא עסוק בירי הרקטות לעבר העיר. בוסקילה, שסייר הבוקר עם גורמי הביטחון באזורי נפילות הקסאם, אמר כי "הממשלה צריכה לתת מכה כואבת לאוכלוסייה הפלסטינית על הירי הזה וחייבת לעשות זאת בזמן אמת, מיד אחרי הירי.

 

"אני שב ותובע מממשלת ישראל לעשות את הכל בכדי להפסיק את הירי. ברגע שאכנס לתפקידי באופן רשמי תהיה לי הסמכות והלגיטימציה לדרוש זאת ביתר תוקף. אני מאוד מקווה שהמטח הזה יסיים את שבוע הירי הנוכחי וסוף השבוע יהיה שקט, אם כי אני מאוד סקפטי".

 

מערכת הביטחון לא איפשרה גם היום את פתיחת המעברים לרצועת עזה, בשל המשך ירי רקטות הקסאם אל הנגב המערבי.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפנים את אחת הרקטות באשקלון
צילום: צפריר אביוב
תושבים באשקלון התגודדו במקום הנפילה
צילום: צפריר אביוב
קסאם פגע ברחוב בשדרות
צילום: זאב טרכטמן
נפגעים פונו משדרות באמבולנסים של מד"א
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים