שתף קטע נבחר

הסטארט-אפ אינטרקסט מפטר עובדים

חברת טכנולוגיות התקשורת מנתניה מפטרת 23 מתוך 36 עובדיה. החברה: הפיטורים הם על מנת לאפשר את המשך הפעילות. עם זאת, באתר החברה מודיעים שחגיגת הגיוסים נמשכת

חברת הסטארט-אפ אינטרקאסט נטוורקס, לה משרדים בארה"ב ובנתניה, פיטרה 23 עובדים מתוך 36 עובדיה. לחברה 4 עובדים בארה"ב; ההנהלת החברה יושבת בארץ. כך נודע ל-ynet. מהחברה נמסר כי מטרת הפיטורים היא להמשיך את פעילותה על רקע המשבר הכלכלי העולמי. אינטרקסט עוסקת בפיתוח טכנולוגיות להפצת וידאו לאמצעי אחסון ביתיים לשווקי ה- IPTV , לווין ורשתות אלחוטיות.

 

החברה מתקשה לגייס את ההון הנחוץ להמשך פעילותה במתכונתה הקיימת. עלויות האשראי עולות והשקעות סולידיות, הנחשבות בטוחות יותר, מהוות מקום מפלט לכספי המשקיעים מהשקעה בחברות סטארט-אפ ובפרוייקטים שהן מפתחות - ששיעורי תשואה הפוטנציאליים שלהן הן גבוהים יותר, אך הן בעלי סיכון גבוה. מנכ"ל החברה סירב להתראיין ל-ynet ולהסביר בפומבי את החלטתו לפטר את מרבית עובדיו עובדים.

 

"אנחנו שוכרים!"

נציין שעל אף המצב הקשה אליו נקלעה החברה, נראה כי היא מתאמצת להפגין מראית עין של "עסקים כרגיל". כך, לדוגמא, עתידה הלוט בערפל ופיטורי העובדים לא מונעים ממנה לפרסם באתר החברה כי "אנו שוכרים עובדים! אם אתה בעל כושר המצאה, נלהב באופייך, בעל מוטיבציה פנימית ומעוניין בעיצוב מחדש של המדיום הטלוויזיוני אנו מזמינים אותך להצטרף לצוותנו". 

 

מאז סוכות עובר על התעשייה וההיי-טק של ישראל גל פיטורים קשה. המשבר הכלכלי שהחל בארה"ב לפני כשנה וחצי והתפשט לכל העולם, גורם לשחיקה במכירות וברווחים של חברות רבות במשק הישראלי המתבסס על ייצוא. בכירים במשק הזהירו לפני החגים כי לאחריהם עומד להתרחש בישראל גל פיטורים גדול, ואכן מאז סוף חג הסוכות החלו פיטורים של למעלה מ-3,000 עובדים.

 

החברות הראשונות שהחליטו לפטר היו חברות היי-טק, ביניהן חברות סטארט-אפ רבות מזה, וגם ענקיות ההיי-טק של ישראל, אמדוקס וקומברס, מזה. בשבועיים האחרונים התקבלו החלו להתקבל החלטות על פיטורים המוניים גם בחברות תעשייה רבות, כולל גיבור-ספורט בקריית שמונה, אליאנס בחדרה, קודאק בפתח-תקווה, מפעל גולד אנד האני בבאר-שבע, קיוליק אנד סופה ממגדל העמק וענקית ההשקייה נטפים, וכן בחברת השמירה והניקיון משמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיטורים בהייטק (צילום אילוסטרציה)
מומלצים