שתף קטע נבחר

יעקב אלפרון חוסל בפיצוץ מכוניתו בתל-אביב

מכונית שכורה שנסעה בדרך נמיר בת"א התפוצצה לא הרחק מתחנת אוטובוס. יעקב אלפרון, מי שנחשב במשך שנים ארוכות לראש ארגון פשיעה גדול, נהרג. שני עוברי אורח נפצעו

סוף דרכו של אחד מבכירי העבריינים בישראל. פיצוץ החריד בצהריים (יום ב') את אזור רחוב דרך נמיר בתל-אביב. מכונית ובה אדם אחד ניזוקה בפיצוץ - שאירע לא רחוק מתחנת אוטובוס. נהג הרכב, העבריין יעקב אלפרון, נהרג ושני בני-אדם נוספים שהיו ברחוב נפצעו באורח קל. זמן קצר לפני החיסול, היה יעקב אלפרון בבית המשפט - בדיון בו הוגש כתב אישום נגד בנו דרור.

 

כמה דקות לפני השעה 12:00 החריד פיצוץ את צומת הרחובות דרך נמיר ויהודה המכבי בתל-אביב. כוחות גדולים של משטרה ומד"א הוזעקו למקום. ציון מנהל פוטו צפון ברחוב יהודה המכבי, סיפר ל-ynet: "היה פיצוץ חזק מאוד, על דרך נמיר בין בבלי לפנקס. יש נזק מסביב. יש שם רכב שהתפוצץ. הרבה אמבולנסים ומשטרות הגיעו לאזור. השוטרים סגרו את הרחוב". 

 

יאיר, בעל מספרה ברחוב יהודה המכבי, הוסיף: "שמענו פיצוץ גדול והאדמה רעדה. יש הרבה אמבולנסים שזורמים לכאן". רחל מסופרמרקט "ניו-מרקט" ברחוב יהודה המכבי: "אנחנו לא יודעים אם זה חיסול חשבונות - על זה כולם מדברים, אבל לא יודעים מה קרה. יש כאן בלאגן גדול. כל הפינה של יהודה המכבי ודרך נמיר חסומה ונוצרו פקקים. היו כאן אמבולנסים שפינו פצועים וכוחות של יס"מ".

 

מבדיקה ראשונית עלה כי המטען שהופעל היה קטן ופיצוצו גרם לפגיעה ממוקדת. הנזק הסביבתי שנגרם קטן באופן יחסי. מפקד מחוז תל אביב, ניצב אילן פרנקו, אמר: "הרקע לפיצוץ הוא פלילי, שנובע ככל הנראה מסכסוכים בעולם הפשיעה בתל אביב ובכלל. עולם הפשיעה בתל אביב מוכר היטב. כמות העבריינים שמשטרת מחוז תל אביב מטפלת בהם - היא רבה מאוד. יש כאן אירוע שהתרחש כפי הנראה בשל סכסוכים, אם תהיינה לכך משמעויות מצטברות משטרת תל אביב תצטרך לטפל בהן".


המכונית שהתפוצצה (צילום: ירון ברנר)

 

הפצועים הם נער בן 13 במצב קל, שסובל מציפצופים באוזניים וכאבי ראש - ואדם מבוגר במצב קל - עם חתכים שטחיים. הם הועברו לבית החולים איכילוב בתל-אביב. הנער המתין בתחנת האוטובוס והגבר נסע במכונית אחרי הרכב שהתפוצץ.

 

לפני חמישה חודשים נהרג ברחוב יגאל אלון בתל-אביב, עו"ד יורם חכם, לאחר שמטען חבלה התפוצץ במכוניתו. מפקד מחוז תל אביב, ניצב אילן פרנקו, הגדיר אז את המקרה כ"פיגוע פלילי", אך סירב להתייחס לשאלה האם האיש שנהרג היה מאוים בידי גורמים שונים.


פורסם לראשונה 17/11/2008 12:02

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור-בית אור, עמית שניידר ורוני ליפשיץ
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב אלפרון, הבוקר בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
חבלן ליד הרכב שהתפוצץ
צילום: ירון ברנר
אהובה אלפרון, הבוקר בבית המשפט
צילום: עופר עמרם
מומלצים