שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדש לסוכרתיים: מד סוכר ומזליף אינסולין אוטומטי
  בשורה לחולי הסוכרת: מכשיר חדש מזליף אינסולין ובודק רמות סוכר - הכל בשלט רחוק. המכשיר פוטר מהדקירות הרבות ומהצינוריות המחוברות לגוף ומוודא שרמת הסוכר בדם תקינה

  חייהם של חולי הסוכרת אינם פשוטים: הם דוקרים עצמם עשרות פעמים בשבוע רק כדי לחיות. החולים נאלצים למדוד פעמים רבות ביום את רמות הסוכר בדקירה מהאצבע, ולהזריק לעצמם אינסולין בכל שינוי קטן. עתה מבטיח מכשיר מהפכני חדש להקל על חייהם.

   

  על פי ההערכות סובלים בישראל כחצי מליון בני אדם ממחלת הסוכרת מתוכם כ- 40,000 חולים בסוכרת מסוג 1 (סוכרת נעורים) והרוב המכריע סובלים מסוכרת סוג 2. כל חולי סוכרת סוג 1ו וכשליש מחולי סוכרת 2 נאלצים להזריק אינסולין מידי יום.

   

  המתקן החדשני Omnopod כולל מערכת אלחוטית להזלפת אינסולין ומד סוכר מובנה המודד את רמות הסוכר בדם. המכשיר מאפשר אספקת אינסולין עקבית לגוף, ללא הפסקות בשל ניתוקים של הצינורית, תקלה הקיימת במשאבות אינסולין רגילות.

   

  מערכת ה- Omnipod מורכבת משני חלקים: פוד חד-פעמי המתאים לשלושה ימים עם מיכל האינסולין, הצינורית והמתקן להחדרת הצינורית ושלט חכם אשר כולל גם מד סוכר מובנה. החדרת הצינורית נעשית באופן אוטומטי וכך מקלה על תהליך החדרתה ומצמצמת טעויות ושוני בזווית ועומק ההחדרה. התהליך מתבצע בשבריר שנייה, ללא כאב ומבלי לראות כלל את המחט.

   

  מד הסוכר אשר מובנה בשלט החכם משלב בין תוצאת בדיקת הסוכר לבין המלצה למינון הזלפת האינסולין, כך שאין צורך להזין את התוצאה ולשאת בנפרד משאבה ומד סוכר. בנוסף, ניתן לאחסן נתונים בשלט החכם כגון: מינון אינסולין, רמות סוכר נמדדות וכמות פחמימות בכל ארוחה. קיימת גם אפשרות לחישוב המינון המומלץ לאינסולין בעזרת מחשבון וספרייה של כ-1000 מזונות שכיחים.

   

  המכשיר הושק ב"זיו" בצפת

  חמישה בני נוער המטופלים במרכז לסוכרת נעורים שבמרכז רפואי זיו, חוברו ראשונים בישראל למשאבת האינסולין החדשנית.

   

  ד"ר אורנה דלי-גוטפריד, מנהלת המרפאה לסוכרת נעורים במרכז רפואי זיו אומרת, כי המערכת פשוטה לתפעול, ידידותית ודיסקרטית ללא צינורית, דבר המאפשר נוחות מרבית. המערכת נדבקת לגוף עם מדבקה ומוחלפת אחת לשלושה ימים לערך.  


  משמאל: גאיה בן משה בת 14 מקיבוץ אפיק עם מעיין גרינברג בת 16 מקיבוץ יפתח. צילום: מורן ביקל

   

  גאיה בן משה (בת 14) מקיבוץ אפיק שחוברה למערכת האומניפוד אומרת, כי המערכת נוחה לתפעול ולנשיאה מאחר ואין בה חוטים והיא אינה מסורבלת. גאיה אומרת, כי איכות החיים תשתפר ללא ספק עם האומניפוד, כולל העובדה, כי

  המערכת קטנה וצמודה היטב לגוף ולכן גם ניתן להתלבש ביתר נוחות מבלי שיראו את המכשיר. בנוסף מציינת גאיה, כי המכשיר משדר ועורך את כל הפעולות במתן אינסולין בעצמו, וכך אין צורך להחדיר התרופה לעצמך, פעולה שגם גרמה לכאב.

   

  גאיה מוסיפה, כי מאחר וסוכרת הינה מחלה כרונית, כל מכשור מסוג זה המשפר את איכות החיים של החולים הינו מבורך, והיא שמחה מאוד להיות בין הראשונים שחוברו, אך מציינת כי על הגורמים המתאימים למצוא את הדרך לאפשר לכל חולה סוכרת ערכה כזו.

   

  מכשיר ה- Omnipod מאושר ע"י ה-FDA האמריקני וע"י משרד הבריאות הישראלי. אבל דברים טובים גם עולים, והרבה. מחירו של המכשיר לא זול: 3,100 שקלים עבור השלט החכם ו- 1,350 שקלים לאריזה של 10 פודים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים