שתף קטע נבחר

יעלון הודיע לנתניהו: אני מצטרף לליכוד

אחרי התלבטות ארוכה הודיע הרמטכ"ל לשעבר משה יעלון, כי יצטרף לליכוד ויתמודד בבחירות המקדימות של המפלגה. יעלון ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו יקיימו מחר מסיבת עיתונאים

יורד מהגדר ומצטרף לפוליטיקה. הרמטכ"ל לשעבר משה (בוגי) יעלון, הודיע היום (ב') כי בכוונתו להצטרף לליכוד ולהתמודד בבחירות המקדימות במפלגה. יעלון מסר את הודעתו ליושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, והשניים צפויים לכנס מחר מסיבת עיתונאים.

 

יעלון קיים מגעים עם בכירי הליכוד במשך תקופה ארוכה, אך רק היום מסר את תשובתו הסופית ליושב ראש המפלגה. כעת נראה כי הושלמה מכסת ה"כוכבים" שהצטרפו לרשימתו של נתניהו, על רקע העלייה הגדולה שצפויה לליכוד לפי הסקרים. בעת האחרונה הודיעו בין היתר על חזרתם למפלגה חברי הכנסת לשעבר בני בגין ודן מרידור.

 

לעומת זאת, הליכוד ספג מכה כאשר היום הודיע השר לשעבר עוזי לנדאו, כי לא יתמודד בבחירות המקדימות במפלגה ויצטרף במקום זה לסיעתו של אביגדור ליברמן ישראל ביתנו. "היום אני עוזב את הליכוד, שהיה ביתי הפוליטי משחר נעוריי. שירתתי במסלול זה עם חברים רבים, שנים ארוכות", אמר לנדאו.

 

הוא הוסיף, "גם אחרי שהתנקה מחבורת קדימה שאין בה לא דרך ולא אידיאולוגיה - והיא הביטוי התמציתי לאופורטוניזם, עדיין נסחף הליכוד בתהלך הדרגתי של איבוד זהותו ולא ברור לי לאן פניו מועדות".

 

מרכז הליכוד התכנס אמש ואישר את מועד הבחירות המקדימות - ב-8 בדצמבר. נתניהו הבטיח: "במקום לברוח מהטרור, אנחנו נילחם בו. בשלום - ננהל שיחות מדיניות על בסיס ריאלי. תוך שמירה על האינטרסים שלנו".

 

המצטרף החדש-ישן, בני בגין, נאם בפני חברי המרכז וברך את יושב ראש הליכוד ואת חבר הכנסת ראובן ריבלין. "אני מודה לביבי על הרצון הטוב ולרובי חברי ושכני שאין הגדרה מדויקת למה שהוא עשה, אבל בלעדיו כנראה לא הייתי יכול להיות כאן על הבמה הזו", אמר, "אנחנו עומדים בעוד שלושה שבועות להרכיב נבחרת מנצחת של הליכוד לקראת הבחירות הבאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלון. דרך ארוכה קצרה לליכוד
צילום: ירון ברנר
נתניהו. נבחרת כוכבים
צילום: ירון ברנר
מומלצים