שתף קטע נבחר

מפעל רימוני בקריית שמונה פיטר 40 עובדים

עובדי המפעל הצפוני של חברת הפלסטיקה הם קורבן נוסף של המשבר במשק. הסיבה: ירידה בהזמנות. המנכ"ל: מי שלא פועל בזמן, ייקלע לצרות בעתיד ויצטרך לפטר יותר. גם ההנהלה הפסידה את הבונוסים, שהם רוב ההכנסה שלה"

מפעל הפלסטיק רימוני פלסט בקריית שמונה פיטר 40 עובדים. הסיבה לפיטורים היא המשבר הכלכלי העולמי, שהביא לירידה בהזמנות של המפעל, שעיקר הכנסתו מתבססת על ייצוא.

 

מכת פיטורים

משבר כלכלי: סיקור מיוחד ב-ynet

 

מנכ"ל חברת רימוני, דני רימוני, אמר ל-ynet: "אנחנו נמצאים במציאות שאנחנו לא יכולים לשנות. מדובר במפעל טוב ועובד, אבל אנחנו סובלים מירידה בהזמנות בחו"ל, שהמשמעות שלה היא פחות עבודה, וצריכים להיערך לכל אפשרות. מנהלים טובים נמדדים בזמנים קשים. אף אחד לא צפה שהמשבר הזה יתחיל, ולכן אף אחד לא יודע מתי הוא ייגמר ולאן הוא ידרדר. גם אחרי שהתחיל המשבר לא האמנתי שהעולם ייסגר פתאום, אבל ככה זה נראה: חברות שנחשבו לחברות מצליחות מוחקות 905 מהערך שלהם. אז מה אנחנו אמורים לעשות".

 

"אנחנו מפטרים עובדים אחרי שאנחנו, ההנהלה, כבר שילמנו את המחיר מכיסנו והפסדנו את רוב ההכנסה שלנו. מבנה השכר שלנו בנוי כך ששני שליש מהכנסתנו זה בונוסים, ואנחנו מקבלים בונוסים רק כאשר אנחנו מרוויחים. כשאני מצליח מגיע לי להרוויח, כשאני מפסיד לא מגיע לי כלום. אבל לא הייתה ברירה אלא גם לפטר. אחרי מי שלא חושב קדימה ועושה צעדים קשים, יצטרך לתת הסברים בעתיד ולסבול עוד יותר. יכולתי להשאיר את העובדים בתפקידם והייתי רוצה לעשות את זה, אבל אחר כך הייתי צריך לסגור את כל המפעל ולפטר יותר עובדים".  

 

רימוני פלסט, שמשרדיה נמצאים בפתח-תקווה, עוסקת בייצור ומכירת מוצרי פלסטיק מדויקים ותבניות להזרקת פלסטיק. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב לפי שווי של 90.1 מיליון שקלים. בעלי השליטה בחברה הם חברת ההשקעות אינספייר ומשפחת רימוני.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיטורים בתעשייה (צילום אילוסטרציה)
מומלצים