שתף קטע נבחר

דיווח: בלוגר איראני שביקר בישראל נעצר בטהרן

הבלוגר חסין דרח'שאן, שביקר בישראל פעמיים בשנים האחרונות ואף התראיין ל-ynet, שב לפני כמה שבועות לארצו בתום גלות ממושכת בקנדה. אתר איראני מדווח כי לאחר שובו נעצר ובחקירתו "הודה בריגול למען ישראל"

בלוגר איראני שביקר בישראל וחזר לארצו נעצר בטהרן - כך דיווח אמש (יום ב') אתר אינטרנט איראני. הבלוגר, חסין דרח'שאן, שהבלוג שלו הוא מן הידועים בבלוגספירה האיראנית, חזר לפני מספר שבועות לאיראן לאחר שהות ממושכת בקנדה.

 

בדיווח באתר האינטרנט האיראני "ג'האן" צוטטו "מקורות מהימנים", לפיהם הודה הבלוגר בחקירתו בריגול למען ישראל. עוד נמסר כי "הודאותיו כוללות כמה נקודות מורכבות", ייתכן שהכוונה למעשיו במהלך ביקוריו בישראל.

 

דרח'שאן ביקר בישראל בשתי הזדמנויות. בביקורו הראשון ב-2006 הוא אמר ל-ynet כי הסיבה העיקרית לביקורו היא רצונו "לשבור את הטאבו" מעל יחסי ישראל ואיראן.

 

"התקשורת באיראן מדווחת על ישראל רק בהקשר של פיגועים ותקריות ירי", הוא אמר, "רציתי להראות לקוראיי באיראן את הישראלים כפי שהם באמת ואת חיי היומיום בישראל. במקביל, אני מעוניין להעביר לישראלים מסר שהעם האיראני אינו קיצוני כמו המשטר שלו".

 

ב-2007 הגיע דרח'שאן לביקור נוסף בישראל, במהלכו הוא השתתף בסמינר בנושא כתיבת בלוגים שנערך באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, אולם זמן קצר אחריו חל שינוי בעמדותיו והוא כתב בבלוג שלו נגד ישראל ובעד המשטר האיראני. במאמריו בבלוג שלו הוא החל להביע תמיכה בנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד והמעיט בחשיבותן של אמירותיו האנטישמיות והאנטי ישראליות. בנוסף, הוא גם הביע תמיכה במאבק של המשטר האיראני באינטלקטואלים איראנים בעלי אזרחות כפולה, שחלקם נאלצו למסור בפומבי "הודאות" על קשריהם עם ארה"ב ו"הציונים".

 

דרח'שאן סימל עבור איראנים רבים את המודל לבלוגר מצליח ומוכר היטב, המסתובב בכל העולם, מדבר על איראן ופועל למען דמוקרטיה וזכויות אדם במדינה. הוא פעל רבות לפיתוח הבלוגספירה האיראנית וכתב מדריך לכתיבת בלוגים בפרסית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים