שתף קטע נבחר

מחזיקי האג"ח של ארזים מאיימים בפירעון מיידי

מחזיקי האג"ח פנו אתמול לחברה ודרשו ממנה לכנס בשבועיים הקרובים אסיפת מחזיקי חוב של החברה בה תפרט את תזרים המזומנים שלה ואת המקורות באמצעותם היא מבקשת לפרוע את חובה

ספק אם מי ממחזיקי החוב של ארזים האמין בקיץ 2005 עת בחר להשקיע בחוב של החברה, כי שווקי ההון יתרסקו בצורה כה חדה שביחד עם קושי אינהרנטי בשוק הנדל"ן הבריטי – כר פעילותה העיקרי של חברת הנדל"ן ארזים, יהווה משקולת כל כך כבדה על החברה עד שהם ימצאו עצמם שלוש שנים אחר כך, חרדים בשאלה האם יועבר להם תשלום הריבית הקרוב.

 

משבר כלכלי: סיקור מיוחד ב-ynet

 

אלא שכיום בתשואה ברוטו של 118%, לקראת דוחות בעייתיים מגובים באזהרת רווח ולאחר ששוק הנדל"ן הבריטי נפגע אנושות מהמשבר, בעלי האג"ח של מאיר גורביץ כבר מאוד מודאגים מיכולת ההחזר של החברה ודורשים ממנה לספק הסברים אודותה ולא ידרשו פירעון מיידי של האג"ח.

 

מחזיקי האג"ח פנו אתמול לחברה באמצעות חברת הנאמנויות גיא גופר יהב גילמן אודם ודרשו ממנה לכנס בשבועיים הקרובים אסיפת מחזיקי חוב של החברה בה תפרט את תזרים המזומנים שלה ואת המקורות באמצעותם היא מבקשת לפרועה את חובתה. דחיפות הזמנים נדרשת מכיוון שתשלום הריבית הקרוב למחזיקים יתבצע בראשית דצמבר.

 

בפנייה לחברה מציין הנאמן את שרשרת האירועים הבעייתיים שהובילו את החברה למצבה הנוכחי בו עולה הספק ליכולת הפירעון - החל מהמשבר אליו נקלע שוק הנדל"ן הבריטי שהביא להפחתות במאזנים, דרך הגדלת המינוף הפיננסי של החברה וצניחת מנייתה, הורדת הדירוג החדה שבוצעה לה (5 דרגות לרמה של BB בתוך חודשיים) וכלה במצבם של השוכרים הבעייתיים.

 

התוצאות שתפרסם החברה בשבוע הבא לסיכום הרבעון השלישי צפויות להציג את כל הבעייתיות האמורה. החברה כבר הודיעה כי תסיים את הרבעון עם הוצאות מימון חריגות של 90 מיליון שקל ועם שחיקה של 28 מיליון שקל בהון העצמי. שחיקת ההון העצמי, הוצאות המימון ומחיקות צפויות בגין ירידת ערך היו גם מתחלואי החברה ברבעונים הקודמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על מה הם חתמו (צילום אילוסטרציה)
צילום: liquidlibrary
מומלצים