שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דוקטור ציפי

  אוניברסיטת בן גוריון בנגב תעניק תואר דוקטור לשם כבוד למנכ"לית ומנהלתו האמנותית של תיאטרון בית ליסין. ציפי פינס: "זה מפתיע ומרגש, זהו פרס לתרבות הישראלית"

  אוניברסיטת בן גוריון בנגב תעניק בחודש הבא תואר דוקטור לשם כבוד למנכ"לית ומנהלתו האמנותית של תיאטרון בית ליסין, ציפי פינס. התואר יוענק לפינס על תרומתה לפיתוח התיאטרון בנגב בזמן כהונתה כמנהלת תיאטרון באר שבע כמו גם על תרומתה המשמעותית בקידום המחזאות הישראלית המקורית.

   

  את התואר תעניק לפינס נשיאת האוניברסיטה פרופ' רבקה כרמי. בנימוקי ההחלטה נכתב: "פינס הציבה לעצמה כמטרה לחשוף בפני הקהל דובר העברית את מיטב המחזות בני זמננו ורותמת את יכולותיה הרבות להעלאת מגוון רחב של הפקות. תרומתה לתיאטרון באר-שבע אותו ניהלה בעבר, אדירה. במהלך כהונתה בתפקיד זה פעלה רבות לשיפור והעשרת חיי התרבות בבאר-שבע ובנגב בכלל לטובת כל תושבי האזור".

   

  עם פרסום ההודעה אמרה פינס: "זה מפתיע ומרגש אותי מאוד. כנראה שצריך מנהלת כדי שתעניק תואר של כבוד למנהלת אחרת. לא הגשתי מועמדות, והטלפון מאוניברסיטת באר-שבע תפס אותי לא מוכנה.

  הם שאלו אם אני מוכנה לקבל את התואר ובתמימותי, לא הבנתי מה הם רוצים. זה לא קורה בכל יום ואני מרגישה שהתואר הזה הוא פרס לתרבות הישראלית ולתיאטרון הישראלי באופן כללי".

   

  פינס עומדת בראש תיאטרון בית ליסין משנת 1994. קודם לכן ניהלה במשך 13 שנים את תיאטרון באר-שבע. במהלך שנותיה כמנהלת תיאטרון בית ליסין הפכה אותו ממוסד קטן שניזון בעיקרו מכספי ההסתדרות לאחד התיאטרונים המובילים בישראל. בית ליסין, תחת ניהולה של פינס, חרת על דגלו אג'נדה ברורה של קידום מחזאות ישראלית. זהו התיאטרון היחיד בישראל שמציע מזה שנים בית לכותבים ויוצרים בראשית דרכים במסגרת פסטיבל "פותחים במה", לקידום מחזאות ישראלית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פינס. גברת דוקטור
  צילום: איתן טל
  לאתר ההטבות
  מומלצים