שתף קטע נבחר

יעלון מצטרף לליכוד: "הנסיגות חייבות להיפסק"

גם הרמטכ"ל לשעבר זכה למסיבת עיתונאים חגיגית עם הצטרפותו ואמר: "הלב אמר 'לא' הראש אמר 'כן' - והראש הכריע". יעלון "עקץ" את דוברת צה"ל לשעבר מירי רגב, "מקווה שהיא תלמד משגיאות העבר"

"הלב אמר 'לא' הראש אמר 'כן' - והראש הכריע". כך אמר אחרי הצהריים (יום ב') הרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, שהודיע רשמית על הצטרפותו לליכוד.

 

במסיבת עיתונאים שערך במצודת זאב יחד עם יו"ר התנועה, בנימין נתניהו, אמר יעלון כי "ההתלבטות לא הייתה אם להצטרף לליכוד או לתנועה אחרת, אלא האם להיכנס לחיים הפוליטים" והסביר שהדבר כרוך במחיר אישי כבד שעליו לשלם.

 

"לנוכח היכרותי את האתגרים של המדינה - לא יכולתי להרשות לעצמי לשבת בצד",

 אמר יעלון וסיפר כי דן עם נתניהו בשנתיים האחרונות בסוגיות אסטרגיות, מדיניות ובטחוניות והבין כי הוא רואה את הדברים באופן דומה לו. "האתגרים שישראל עומדת בפניהם מחייבים שינוי משמעותי, לנוכח תחושת המשבר", אמר.

 

הרמטכ"ל לשעבר הגדיר כבר כעת את עמדותיו המדיניות, "דרך הנסיגות חייבת להיפסק", הוא אמר, "אני לא רואה בליכוד ברירת מחדל, מצאתי התאמה בין הדרך אני חושב שהיא נכונה לתנועת הליכוד אני רואה בה בית אמיתי".

 

יעלון גם "עקץ" את המצטרפת החדשה לליכוד דוברת צה"ל לשעבר מירי רגב, ואמר "תוכי כברי. את מה שאמרתי כביקורת על מירי רגב כדוברת צה"ל אמרתי עליה כדוברת צה"ל, לא עליה כאדם. אני מקווה שהיא תצליח בחיים הפוליטיים והיא תלמד משגיאות העבר". 

 

יעלון הבהיר במסיבת העיתונאים, כי לא הובטח לו שיריון או תיק בממשלה עתידית, "שקיבלתי את ההחלטה לדון בעניין הפוליטי אמרתי אני לא רוצה שיריון ולא רוצה הבטחות. "

  

יו"ר הליכוד, נתניהו, אמר: "בוגי בעיני הוא החייל מספר אחת. הוא מביא מטען ערכי שאני רק יכול לכנות אותו: ארץ ישראל של פעם".

 

הרמטכ"ל לשעבר הוא הרכש האחרון של הליכוד, לאחר סדרת הצטרפויות של שמות בולטים מהעבר. יעלון קיים מגעים עם בכירי הליכוד במשך תקופה ארוכה, אך רק אמש מסר את תשובתו הסופית לנתניהו. גורמים בליכוד מתחו ביקורת על התנהלותו של יעלון. "בוגי הוא תוספת כוח לליכוד, אבל ההתנהלות שלו בכל הנוגע להצטרפות בעייתית מאוד", אמרו הגורמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעלון ונתניהו במסיבת העיתונאים
צילום: עופר עמרם
מומלצים