שתף קטע נבחר

ביה"ס דורש פיצוי על ונדליזם, התלמידים בבית

הנהלת בית ספר מקיף ב' באשדוד זעמה על השחתת ציוד וקירות באחת הכיתות והשעתה את כל התלמידים. בנוסף נדרשים כל הורי התלמידים בכיתה לשלם 50 שקלים כעונש חינוכי על "השתתפותם הפאסיבית" ונוכח הנזק שנגרם

כבר יותר משבוע שרוב תלמידי כיתה י"א1 במקיף ב' אשדוד לא לומדים, לאחר שהושעו על-ידי הנהלת בית הספר ונדרשו לשלם 50 שקלים בגין ונדליזם בכיתה.

 

לפני כשבוע גילתה הנהלת בית הספר כי קירות כיתה י"א1 חוררו וחפצים בכיתה חובלו, ככל הנראה על-ידי שני תלמידים. ההנהלה כינסה את התלמידים וביקשה מהם לדווח מי עשה זאת, ומאחר שסירבו לשתף פעולה הושעו כולם. אחד ההורים, יוסי אסולין, טוען כי ההנהלה דורשת 50 שקלים מכל הורה כתנאי לחזרה ללימודים.

 

"הילדים באמת עשו מעשה חמור מאוד", הוא אומר, "ההנהלה חושדת בשני תלמידים ואף הגישה תלונה במשטרה, אך לא ייתכן שכולם ייענשו ויישבו בבית בשנה בה הם אמורים לגשת לבחינות בגרות. אנחנו, ההורים, לא מתכוונים להמשיך ולוותר יותר".

 

היום הגיע אסולין לבית הספר כדי לשוחח עם ההנהלה, ובמקרה מצא במקום גם את מפקח בית הספר מטעם משרד החינוך. "סיפרתי לו מה קרה והתברר שהוא כלל לא ידע על-כך", אמר אסולין ל-ynet. "הוא קרא לסגן המנהל, וזה אמר לו שהדבר נעשה בתיאום עם ועד ההורים. אמרתי לו שזה חמור בעיניי שמשרד החינוך אינו מעודכן בעניין הזה, וגם המפקח, לדעתי, לא אהב את התגובה של בית הספר. אנחנו מתכוונים מחר לפנות ללשכת שרת החינוך, ואף עדכנו את ראש העיר הנבחר יחיאל לזרי, ואף הוא פועל בעניין". ההורים אומרים כי אינם מוכנים לשלם באופן עקרוני את הכסף שנדרש מהם. 

 

מנהל בית הספר, שלום סואן, אמר כי מדובר בבעיה חינוכית. לדבריו, חלק מההורים החזירו את ילדיהם ללימודים בכך

ששילמו 50 שקלים. "אנו רואים בכל תלמידי הכיתה שותפים פסיביים למעשה, בכך שלא מנעו אותו, לא מחו, וגם לא מוכנים לומר לנו מי ביצע את המעשה. יש ערכים נוספים בעיניי, מעבר לתעודת בגרות, וזה מסוג הדברים שאנחנו מחנכים להם ומטיפים להם.

 

"לבית הספר נגרם נזק ממשי, ולמרות שהגשנו תלונה במשטרה נגד שני ילדים, ביקשנו מההורים לשלם 50 שקלים שישמשו מעין ערבון עד שיימצאו התלמידים שביצעו את המעשה. מחר נכנס את ההורים לשוחח איתם, ואנו מקווים שנמצא את הפיתרון לסיום העניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
כאן לא לומדים. ארכיון
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים