שתף קטע נבחר

לבני: תוכנית האוצר לא נותנת מענה לחוסכים

יו"ר קדימה, ציפי לבני, שופכת מים צוננים על התלהבות צמרת האוצר מתוכנית ההאצה, ואומרת כי "התוכנית נותנת מענה חלקי לבעיות שאנחנו עומדים בפניהן". לדבריה, "הממשלה צריכה לדאוג לחסכונות"

יום לאחר שמשרד האוצר הציג את תוכנית ההאצה, מפתיעה יו"ר קדימה, ציפי לבני, בהצהרה שאין די בתוכנית מבחינת ציבור החוסכים. "הממשלה צריכה לדאוג לחסכונות של האזרח ולתת לו ביטחון", אמרה היום (ה') במהלך ביקור בפארק התעשייה בתפן, שבו נפגשה עם התעשיין סטף ורטהיימר, תומך קדימה.

 

  • משבר בשווקים - סיקור מיוחד ב-ynet

 

לבני, שקראה בימים האחרונים לתמוך בתוכנית, אמרה היום: "כולם מסכימים שהתוכנית הכלכלית של הממשלה נותנת מענה רק לצד אחד של המשבר, היערכות לקראת המיתון הצפוי, ואינה נותנת מענה למשבר הפיננסי שמדאיג כל אזרח. ברור שכל הגורמים המעורבים בהכנת התוכנית הכלכלית יודעים שהתוכנית נותנת מענה חלקי לבעיות שאנחנו עומדים בפניהן".

 

בנוגע לסקרים שפורסמו הבוקר - המנבאים היחלשות משמעותית של קדימה בבחירות לכנסת - אמרה יו"ר המפלגה: "מעולם לא קבעתי את עמדותיי ואת מהלכי על פי סקרים. אני מביאה לציבור את עמדותיי ואת יכולותיי הן בתחומים המדיניים והן בתחום החברתי-כלכלי - ויבחר הציבור".

 

בהתייחסה לנושאים המדיניים, על רקע פגישתם הלילית של אולמרט וברק עם המלך עבדאללה, אמרה השרה לבני כי מדינת ישראל פועלת על פי האינטרסים של מדינת ישראל בלבד, אולם "יש לה יחסים אסטרטגיים עם שכנותיה, מצרים וירדן, והיא מקשיבה לצורכיהן. אבל עדיין השורה התחתונה היא שהמדינה פועלת על פי האינטרסים של האזרח בישראל".

 

לבני התייחסה במהלך ביקורה בתפן ליוזמת השלום הסעודית, שבאופן תקדימי הפכה למודעות מטעם הרשות הפלסטינית בעיתונות הישראלית. לדבריה, העולם הערבי מבין שמשא ומתן לא מנהלים בכך שבאים ומניחים את התוכנית על שולחן בבחינות 'הכל או לא כלום', אלא בדיונים ממושכים.

 

"לישראל יש אינטרסים שלא עולים בקנה אחד עם יוזמת השלום הערבית וכוללים את נושא הגבולות, נושא מזרח ירושלים ונושא הפליטים - אלה מיוצגים בפרטי היוזמה בדרך שאינה מקובלת עליי", הדגישה לבני. היא הוסיפה כי יש מקום שהעולם הערבי, הרואה כי ישראל מנהלת משא ומתן רציני - הן עם הפלסטינים והן עם סוריה - יעשה גם הוא צעדים נוספים לקראת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוכנית לא מספיקה. לבני
צילום: עופר בלנק
מומלצים