שתף קטע נבחר

עובדי חברת פרוקסי מבקשים את פירוקה

לטענת העובדים, הודיעה חברת התוכנה על הפסקת פעילותה ופיטרה את 30 עובדיה מבלי לשלם להם את משכורות אוקטובר, פיצויי פיטורים, דמי הבראה וזכויות סוציאליות נוספות

כ-20 עובדים של חברת פרוקסי מערכות תוכנה בע"מ, העוסקת בפתרונות מיקוד חוץ מול חברות הייטק, פנו הבוקר (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בבקשה להורות על צו לפירוק החברה, עקב חובות נטענים בהיקף של 2 מיליון שקל.

 

מכת פיטורים: סיקור מיוחד ב-ynet

 

לפי הנכתב בבקשת העובדים, שהוגשה באמצעות עו"ד אופיר רונן, החברה נקלעה לקשיים כלכליים והיא חייבת כספים לנושים שונים - לרבות עובדים, דמי שכירות, ספקים, רשויות המס, בנקים ועוד. בבקשה נכתב כי בשבוע שעבר הודיעה החברה לעובדיה על הפסקת פעילותה ועל פיטורי כל העובדים.

 

לטענתם, החברה, המעסיקה כ-30 עובדים, להם לא שילמה משכורות בגין חודש אוקטובר וחלק יחסי של משכורת נובמבר. כמו כן לא שולמו להם פיצוי פיטורים, דמי הבראה וזכויות סוציאליות נוספות. לפי הבקשה, חוב החברה לעובדים עומד על כ-1.5 מיליון שקל.

 

בבקשה נטען כי נוכח הודעת החברה על הפסקת פעילותה, ובהתחשב בעובדה שאין לה נכסים אחרים בעלי ערך ממשי, הרי שהיא אינה יכולה לפרוע את חובותיה לנושיה השונים ובהתאם לכך היא חדלת פירעון לפי פקודת החברות. לאחר מתן צו פירוק, טוענים העובדים, הם יוכלו לקבל את הכספים המגיעים להם על ידי פנייה לביטוח הלאומי.

 

בית המשפט טרם נתן את החלטתו בעניין הבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים